KORONAWIRUS RAPORT – 18 maja. Ponad 600 osób z Małopolski nie ma już objawów COVID-19

Łącznie potwierdzono do tej pory w Polsce 18 885 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 7 451 osób wyzdrowiało, a 936 zmarło. W Małopolsce zakażenie stwierdzono u 1 133 osób, 39 zmarło, a 601 zostało uznanych za ozdrowieńców.

wsb3

godz. 17.40: Resort zdrowia podał informację o 139 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2, w tym 4 w województwie małopolskim. Mowa o trzech kobietach i mężczyźnie, w wieku od 2 do 69 lat, którzy są mieszkańcami powiatu suskiego. Przebywają oni w izolacji.

Mamy w Małopolsce aż 25 nowych ozdrowieńców. Stanowią oni grupę 11 kobiet i 14 mężczyzn, w wieku od 1 miesiąca do 70 lat. 6 osób jest z powiatu myślenickiego, 5 osób to mieszkańcy powiatu wielickiego, 4 osoby są z powiatu bocheńskiego, po 3 osoby są z Krakowa i powiatu limanowskiego, 2 osoby to mieszkańcy powiatu brzeskiego, a po jednej osobie jest z powiatu suskiego i krakowskiego.

Pojawiły się także dane dotyczące śmierci 7 zakażonych osób. Wśród nich nie ma nikogo z naszego województwa.

godz. 10.00: Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 217 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 1 w Małopolsce. Mowa o młodym mężczyźnie z powiatu oświęcimskiego, który przebywa w izolacji.

Mamy w naszym województwie kolejnych 4 ozdrowieńców. Jest to grupa składająca się z 3 mężczyzn i 1 kobiety, w wieku od 16 miesięcy do 75 lat. 3 osoby to mieszkańcy Krakowa, a 1 osoba jest z powiatu nowosądeckiego.

Jak podaje raport ministerstwa, z powodu COVID-19 w całym kraju zmarły 4 osoby. Tym razem wśród nich nie ma nikogo z Małopolski.

UWAGA! TEKST JEST AKTUALIZOWANY. WRÓĆ DO LEKTURY ZA JAKIŚ CZAS PO NOWE INFORMACJE…

grafiki: Biuro Wojewody
fot. ilustr. pixabay.com

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]