KORONAWIRUS RAPORT – 14 maja. W Małopolsce potwierdzono dotąd ponad 1100 zakażeń

Łącznie potwierdzono do tej pory w Polsce 17 615 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 6 696 osób wyzdrowiało, a 883 zmarły. W Małopolsce zakażenie stwierdzono u 1 108 osób, 35 zmarło, a 526 zostało uznanych za ozdrowieńców.

godz. 17.30: Resort zdrowia podał informację o 146 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 9 w województwie małopolskim. Zakażeni to grupa 5 kobiet i 4 mężczyzn w wieku od 3 do 65 lat. 3 osoby są z powiatu chrzanowskiego, po 2 osoby są z powiatu krakowskiego i suskiego, a po 1 – z powiatu miechowskiego i olkuskiego. Wszyscy przebywają w izolacji.

Dobre wieści – 32 osoby z Małopolski zostały uznane za ozdrowieńców. Jest to 13 kobiet i 19 mężczyzn w wieku od 4 do 72 lat. 8 osób jest z powiatu bocheńskiego, po 6 osób jest z powiatu brzeskiego i wielickiego, 4 osoby to mieszkańcy powiatu myślenickiego, 3 osoby są z powiatu suskiego, a po jednej – z Krakowa i powiatów: krakowskiego, dąbrowskiego, miechowskiego oraz tarnowskiego.

Zmarło kolejne 14 zakażonych osób. Wśród nich nie ma nikogo z Małopolski.

godz. 10.00: Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 265 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2, w tym 15 w województwie małopolskim. Zakażeni Małopolanie stanowią grupę 6 kobiet i 9 mężczyzn w wieku od 2 do 79 lat. 7 osób jest z powiatu myślenickiego, a po 4 osoby są z powiatu limanowskiego i bocheńskiego. Wszyscy przebywają w izolacji.

Pojawiły się dane dotyczące śmierci 8 kolejnych osób, które zmarły z powodu COVID-19. Wśród nich nie ma nikogo z naszego województwa.

UWAGA! TEKST JEST AKTUALIZOWANY. WRÓĆ DO LEKTURY ZA JAKIŚ CZAS PO NOWE INFORMACJE…

grafiki: Biuro Wojewody
fot. ilustr. pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.