Kontrola w Nowym Sączu. Strażnicy graniczni zatrzymali Gruzinów

Kontrola w Nowym Sączu. Strażnicy graniczni zatrzymali Gruzinów

zatrzymani Gruzini, Nowy Sącz

Dostali się do Polski zgodnie z prawem, ale teraz już przebywali w RP nielegalnie. Dwaj Gruzini zostali zatrzymani w Nowym Sączu przez funkcjonariuszy tarnowskiej placówki straży granicznej.

Strażnicy graniczni wczoraj (5 października) prowadzili w siedzibie Oddziału Zamiejscowego Wydziału do Spraw Cudzoziemców Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Nowym Sączu kontrolę legalności pobytu obcokrajowców. W jej wyniku zatrzymali dwóch mężczyzn, posiadających gruzińskie paszporty biometryczne.

Cudzoziemcy przybyli do Polski w połowie maja przez lotnicze przejście graniczne Gdańsk – Rębiechowo. Jednak 8 sierpnia zakończył się dozwolony okres, w którym mogli przebywać w RP w ramach ruchu bezwizowego. Po tym czasie Gruzini nie uzyskali żadnych dokumentów, które pozwoliłyby im na legalny pobyt w Polsce.

– Komendant Placówki Straży Granicznej w Tarnowie wydał wobec każdego z cudzoziemców decyzje o zobowiązaniu cudzoziemców do powrotu z jednoczesnym zakazem ponownego wjazdu na terytorium RP i innych państw Schengen przez okres 6 miesięcy – informują funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Jak pisaliśmy TUTAJ, w ostatnim czasie tarnowscy funkcjonariusze podobną kontrolę przeprowadzili w Krynicy-Zdroju. Zatrzymali wtedy dwóch mężczyzn podających się za obywateli Syrii.

fot. Karpacki Oddział Straży Granicznej