Koniec z noszeniem maseczek. Poznaliśmy datę

Koniec z noszeniem maseczek. Poznaliśmy datę

ilustracyjne konferencja 24.03.2022

Dziś rano odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, Krzysztofa Saczki zastępującego Głównego Inspektora Sanitarnego oraz dyrektora NIZP-PZH Grzegorza Juszczyka. Podano datę zniesienia obostrzeń – szykują się spore zmiany.

Bardzo uważnie obserwowaliśmy, co się dzieje z nowymi przypadkami w ostatnim tygodniu, jaki jest efekt powrotu dzieci do szkół i dużego napływu uchodźców – poinformował minister Niedzielski.

Jak podkreślił, oba te zjawiska nie spowodowały przełamania tendencji spadkowej, obserwowanej w ostatnim czasie. Prognozy są pozytywne i do końca kwietnia zarówno liczba zakażeń, jak i hospitalizacji, będzie zredukowana.

W związku z tym nadchodzą zmiany dotyczące obostrzeń. Już od 28 marca nie będzie obowiązku noszenia maseczek. Wyjątkiem są podmioty lecznicze, gdzie zarówno pacjenci jak i pracownicy nadal będą musieli zakrywać usta i nos. Oczywiście, zniesienie obowiązku nie oznacza, że maseczek nie można czy nie powinno się już używać. W dużych skupiskach ludzi nadal jest to rekomendowane.

Kolejną sporą zmianą jest zniesienie izolacji domowej, a także kwarantanny dla współdomowników oraz kwarantanny związanej z wjazdem do Polski. Zakażone osoby, które uzyskają pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, będą miały zwolnienia lekarskie, jednak ich izolacją nie będzie już zarządzał sanepid. Zalecana jest samoizolacja.

Sytuacja epidemiologiczna w każdej chwili może się zmienić, dlatego cały czas będziemy ją monitorować – powiedział szef GIS Krzysztof Saczka.

W przypadku wystąpienia lokalnych ognisk zakażeń sanepid będzie mógł nałożyć kwarantannę oraz decydować o izolacji.

fot. ilustr. zrzut ekranu z transmisji na żywo


Czytaj też:

Zapadł wyrok w sprawie hejtera, który groził Bocheńskiemu pobiciem

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.