Koniec rajdów quadami i crossami po lasach. Nadleśnictwo Piwniczna interweniuje

Koniec rajdów quadami i crossami po lasach. Nadleśnictwo Piwniczna interweniuje

Nadleśnictwo Piwniczna postanowiło ukrócić nielegalne wjazdy quadami i motocyklami crossowymi do lasu. Po licznych zgłoszeniach straż leśna codziennie patroluje tereny, drogi i szlaki turystyczne należące do Lasów Państwowych. Organizowane są również wspólne patrole z policją.

Ich zadaniem jest nie tylko przeciwdziałanie nielegalnym wjazdom pojazdów na tereny leśne, ale także zapobieganie kradzieżom, kłusownictwu, niszczeniu infrastruktury turystycznej czy zaśmiecaniu.

,,Skargi turystów, na wspomniany wyżej problem, dotyczące terenów leśnych nie będących w zarządzie Nadleśnictwa Piwniczna, w tym m.in. tereny leśne Miasta i Gminy Piwniczna Zdrój, gdzie zgodnie Ustawą o lasach (art. 5, pkt. 1.2, art. 45, pkt. 1.4), gdy nie zawarto odpowiedniego porozumienia, straż leśna nie ma obowiązku patrolowania” – informuje Stanisław Michalik Nadleśniczy Nadleśnictwa Piwniczna.

Jednak, jak dodaje, Nadleśnictwo Piwniczna jest otwarte na wspólne działania z policją, strażą graniczną i przedstawicielami samorządu gminnego w rozwiązaniu problemu nielegalnych wjazdów na drogi leśne i szlaki turystyczne, szczególnie w rejonie Kosarzysk i szlaku turystycznego z Obidzy na Wielki Rogacz i Jaworki.

Fot. Nadleśnictwo Piwniczna

Share on twitter
Share on facebook