Koniec epidemii w sądeckim ratuszu. Przewodniczącym samorządu – dr Krzysztof Głuc. Są nowi zastępcy

Koniec epidemii w sądeckim ratuszu. Przewodniczącym samorządu – dr Krzysztof Głuc. Są nowi zastępcy

Przewodniczącym Rady Miasta Nowego Sącza został dr Krzysztof Głuc reprezentujący klub Sojusz dla Nowego Sącza. W głosowaniu wzięło udział 21 radnych. Oddano 19 ważnych głosów. Za kandydaturą Krzysztofa Głuca głosowało 14 radnych. Nikt nie był przeciwny. Pięcioro radnych wstrzymało się od głosu.

Do wyborów nowego przewodniczącego Rady Miasta zgłoszono tylko jedną kandydaturę . Michał Kądziołka poinformował, że klub PiS WNS nie zgłosi swojego kandydata.

Dziękując za zaufanie i wybór dr Krzysztof Głuc odwołał się do słów prezydenta USA Joe Bidena:

Dokładnie wczoraj prezydent Joe Biden powiedział: trwa dziś bitwa między systemem autorytarnym a demokratycznym. Oczywiście jego słowa odnoszą się do sytuacji na Ukrainie, ale patrzę na nie nieco szerzej. Doczekaliśmy czasów, gdy tendencje autorytarne, centralizacyjne próbują zastąpić to, o co walczyliśmy przez wiele lat. O co walczyli nasi ojcowie i dziadkowie: o demokrację. Waży się w jakich czasach przyjdzie nam żyć za kilka lat. W jakich czasach będą żyły nasze dzieci i wnuki.  Zaognianie sporu zawsze prowadzi do destrukcji. Nie wierzę w to, że zaognianie sporów może być w jakikolwiek sposób dobre.Dziś warto przypomnieć bardzo ważne słowa o demokracji: demokracja to rządy większości z poszanowaniem praw mniejszości i nie może być inaczej bo jeśli jest inaczej, to kończy się to zawsze źle… – mówił Głuc.

Kończąc swoją wypowiedź wyraził nadzieję, że w prezydium znajdą się przedstawiciele wszystkich klubów i że podstawą prac rady miasta będzie życzliwa rozmowa. Zwrócił się też bezpośrednio do Iwony Mularczyk:

Pani przewodnicząca. To nie były łatwe miesiące, ale chcę podziękować i życzyć nam dobrej współpracy, bo tego potrzebujemy jako radni, tego potrzebuje miasto i tego potrzebują ludzie. Bardzo o to proszę i dziękuję za te miesiące – powiedział po czym podszedł do Iwony Mularczyk z kwiatami.

To pierwsza od dwóch lat sesja Rady  Miasta Nowego Sącza w trybie stacjonarnym. Rozpoczęła się od głosowania nad przyjęciem rezygnacji Iwony Mularczyk z funkcji przewodniczącej sądeckiego samorządu. Informowaliśmy o tym w tekście:

Przewodnicząca Iwona Mularczyk zrezygnowała z pełnionej funkcji

Rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącego złożył także Michał Kądziołka o czym informowaliśmy 29 kwietnia:

Michał Kądziołka rezygnuje z funkcji wiceprzewodniczącego

Po wyborze przewodniczącego przeprowadzono głosowania w sprawie wyboru dwóch kolejnych członków prezydium. Nowymi wiceprzewodniczącymi Rady Miasta Nowego Sącza zostali radni Tadeusz Gajdosz (Koalicja Obywatelska) i Krzysztof Ziaja (Koalicja Nowosądecka). W prezydium pozostał jeden dotychczasowy wiceprzewodniczący  – Artur Czernecki (PiS).

Klub PiS nie zgłosił swojego kandydata w przeprowadzonych dzisiaj wyborach.

Obrady możesz śledzić pod linkiem:

www.dts24.pl/sesja

zdjęcia: Arbresha Goranci

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.