Koniec beztroskiego parkowania pod galerią ,,Trzy Korony”. Będą szlabany i opłaty

Koniec beztroskiego parkowania pod galerią ,,Trzy Korony”. Będą szlabany i opłaty

Galeria Trzy Korony, szlabany, parking, opłaty

Od 1 marca koniec z beztroskim parkowaniem pod galerią ,,Trzy Korony”. Zostaną wprowadzone szlabany i opłaty za postój powyżej trzech godzin. Każda kolejna godzina to koszt 4 złotych. Nie będzie jednak biletów do pobrania.

Każdorazowy wjazd na parking to trzy godziny darmowego postoju. Wszyscy, którzy będą chcieli ,,obejść” system i co trzy godziny wyjadą, a następnie wjadą pod galerię, będą ,,wyłapywani”. System określi częstotliwość wjazdów i wyjazdów samochodu z daną rejestracją.

Czy szlabany nie wpłyną na zakorkowanie m.in. ulicy Lwowskiej? Jak wyjaśnił w rozmowie z naszą redakcją dyrektor galerii Gabriel Habura, system będzie sprawny, a postój przed bramką potrwa maksymalnie kilka sekund, więc nie powinno to wpłynąć na tworzenie się korków przed wjazdem.

– Chcemy, aby powierzchnia parkingowa była udostępniona klientom naszej galerii, dlatego zdecydowaliśmy się na usprawnienie ruchu parkingowego i odblokowanie miejsc dla nich. Często są one blokowane przez osoby, które zostawiają u nas samochody i korzystają z naszego parkingu jak z poczekalni lub pracowników, którzy mają wynajęty parking zewnętrzny, a nie chcieli z niego korzystać do tej pory – tłumaczy w rozmowie z naszą redakcją Gabriel Habura, dyrektor galerii ,,Trzy Korony”.

Nie będzie biletów

Nie będzie jednak klasycznych biletów do pobrania przy wjeździe, system parkingowy będzie nowoczesny, oparty na monitoringu. Wewnątrz parkingu pojawią się szlabany. Wystarczy, że klient się przed nimi zatrzyma, a kamera w kilka sekund zrobi kilkadziesiąt zdjęć rejestracji samochodu z przodu i z tyłu. Wówczas szlaban się samoistnie podniesie. Jeśli postój nie przekroczy trzech godzin, kierowca nie będzie musiał zatrzymywać się przed szlabanem, wystarczy, że zwolni, a kamery odczytają rejestrację i szlaban zostanie podniesiony.

Jeśli klient nie będzie pewny, czy przekroczył czas darmowego postoju (3 godz.) czy też nie, to będzie mógł skorzystać z sześciu automatów rozliczeniowych. Na nich wystarczy wpisać numer rejestracyjny swojego pojazdu i sprawdzić tę informację. Jeśli czas postoju podlega dodatkowej opłacie (czwarta i każda kolejna godzina), to będzie można ją uiścić za pomocą gotówki, karty kredytowej, zegarka, blika… Co ciekawe, jeśli kierowca zapomni zweryfikować czy przekroczył czas postoju bezkosztowego, to będzie miał jeszcze możliwość zapłaty należności kartą przy bramce.

– Liczymy, że taka opłata w dzisiejszych czasach nie będzie dla nikogo przerażająca w zamian za komfortowe miejsce parkingowe – dodaje dyrektor galerii.

Aby oswoić klientów z nowym rozwiązaniem w początkowym okresie działania systemu będą zatrudnione hostessy. Pomogą one kierowcom w korzystaniu z automatów, by usprawnić ruch parkingowy.

Aktualizacja: ciągle trwają prace przy systemie parkowania. Na pewno nie zostanie on uruchomiony 1 marca.

Czytaj także: Zdumiewające – co zrobił barber

Fot. Iwona Kamieńska 

Share on twitter
Share on facebook