Student z Ropicy Polskiej Dominik Szura wygrał w ,,Milionerach” 75 tysięcy złotych

Student z Ropicy Polskiej Dominik Szura wygrał w ,,Milionerach” 75 tysięcy złotych

Dominik Szura z Ropicy Polskiej wygrał 75 tysięcy złotych w teleturnieju telewizyjnym ,,Milionerzy”. Znał odpowiedzi na dwa pytania za 125 tysięcy złotych, ale nie zaryzykował i postanowił zakończyć grę.  

,,Gratulujemy panu Dominikowi Szura studentowi filologii niemieckiej. Takich studentów mamy w Instytucie Języków Obcych” – napisali na portalu społecznościowym przedstawiciele sądeckiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

Dominik Szura jest pasjonatem historii. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Kromera w Gorlicach jako laureat Olimpiady Historycznej. Dzięki temu jeszcze przed maturą miał w rękach indeks, który uprawniał go do studiowania na wybranej uczelni, w której liczy się wynik z historii. Obecnie studiuje prawo na ,,Uniwersytecie Jagiellońskim” i filologię niemiecką na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu.

Występ w ,,Milionerach” nie był jego telewizyjnym debiutem, gdyż pięć lat wcześniej wygrał odcinek program TVP2 ,,Jeden z dziesięciu”, a w ubiegłym roku nie miał sobie równych w projekcie ,,Giganci historii” emitowanym na TVP Historia.

Fot. prt sc. Milionerzy TVN

Share on twitter
Share on facebook