Koncerty, występy – sprawdź najbliższe wydarzenia kulturalne w mieście

Koncerty, występy – sprawdź najbliższe wydarzenia kulturalne w mieście

11 – 13 czerwca, godz. 10, MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu – FINAŁ 34. FESTIWALU TEATRÓW DZIECI I MŁODZIEŻY BAJDUREK

Wstęp wolny. Impreza z udziałem 17 najlepszych grup teatralnych Małopolski wyłonionych w drodze kwalifikacji spośród 96 zespołów – uczestników eliminacji powiatowych. Dla publiczności BAJDURKA w przerwach pomiędzy spektaklami, zorganizowane zostaną zabawy animacyjne i konkursy z nagrodami, które poprowadzą Barbara i Aleksander Porzuckowie wraz z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Długosza w Nowym Sączu.

12 czerwca, godz. 10, plac przed sądeckim ratuszem – X Sądeckie Spotkania Artystyczne “Teatralia”:

Wydarzenie rozpocznie bajkowy korowód uczestników, po którym rozpoczną się teatralne prezentacje przygotowane przez młodych aktorów z przedszkoli i szkół podstawowych. Podczas finału wydarzenia zostaną wręczone także dyplomy i nagrody laureatom konkursu „Moje Rymowanki”. Celem X Sądeckich Spotkań Artystycznych „Teatralia” jest przede wszystkim promocja edukacji artystycznej wśród dzieci i młodzieży, wymiana doświadczeń i doskonalenie warsztatu teatralnego czy kształtowanie kreatywnych postaw i rozbudzanie wrażliwości scenicznej.

13 czerwca, godz. 17, Gmach Główny Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu – promocja wydawnictwa „Nowy Sącz przewodnik śladami przeszłości” Leszka Migrały:

Prowadzenie: Piotr Tengowski, Robert Ślusarek. Wstęp wolny. Podczas spotkania będzie możliwość nabycia przewodnika w promocyjnej cenie.

Niniejsza publikacja to nie tylko często spotykany i typowy przewodnik, ale także zwięzła i krótka historia Nowego Sącza i opis tras turystycznych dających przegląd wszystkich godnych obejrzenia zabytków, budowli i dzielnic. Przewodnik napisany w dobrym i lekkim stylu literackim, przetykany anegdotami i fragmentami dawnych źródeł i opracowań, budzić może zainteresowanie nie tylko turystów odwiedzających miasto, ale także mieszkańców Nowego Sącza, którzy pragną odświeżyć swą wiedzę historyczną lub sentymentalnie wrócić do zabytków przeszłości, które wprawdzie od dawna istnieją, lecz dzięki np. restauracji nie są już takie same jak kiedyś. Książka nie powiela znanych opowieści o zabytkach. Na jej kartach widać odwoływanie się do najnowszych badań i ustaleń, w tym także prac własnych Autora. Bardzo dobrym uzupełnieniem przewodnika jest zamieszczona na końcu bibliografia podstawowych opracowań dotyczących opisywanych zagadnień” – recenzuje prof. dr hab. Julian Dybiec.

14 czerwca 2019, godz. 19, sala im. Romana Sichrawy, MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu – WIECZÓR KAMERALNY Z KWARTETEM GALICYJSKIM:

Kwartet Galicyjski powstał w 2013 roku w Nowym Sączu. Tworzą go absolwentki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Zespół promuje muzykę klasyczną oraz autorski materiał, złożony z utworów inspirowanych najpiękniejszymi melodiami ludowymi Małopolski, przedstawionych w klasycznej formie.

Podczas koncertu instrumentalistki zaprezentują dwa dzieła. Pierwszym z nich będzie słynny Kwartet Smyczkowy d-moll „Śmierć i dziewczyna” D.810 Franciszka Schuberta. Ten enigmatyczny tytuł pochodzi z pieśni skomponowanej kilka lat wcześniej, a jej melodia została wykorzystana w drugiej części Kwartetu. Temat śmierci można wyczuć w całym utworze, jednak nie w postaci przygnębienia i zadumy. Kompozytorowi zależało na oddaniu dramatycznych zmagań życia ze śmiercią.

Drugim utworem, który zabrzmi tego wieczoru będzie Kwartet Smyczkowy g-moll nr 1 „na tematy małopolskie”, który jest pierwszą cykliczną kompozycją Ewy Borcz. Stanowi ona muzyczną ilustrację Pogórza – regionu, z którego pochodzi autorka. Przepiękne krajobrazy, na zmianę nostalgiczne oraz ekspresyjne, nieskalane cywilizacją surowe widoki, opuszczone łemkowskie chaty otwierają przed słuchaczem piękny i tajemniczy świat tradycji muzycznej regionu małopolskiego.

14 czerwca, godz. 18, nowosądecki ratusz – Koncert Symfoniczny:

Organizatorem wydarzenia jest Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu. Wstęp wolny.

W programie koncertu usłyszymy Uwerturę do opery „Sroka złodziejka” Gioacchino Rossiniego, III koncert fortepianowy c-moll op. 37 Ludwiga van Beethovena, Kyrie z Mszy C-dur KV 220 Wolfganga Amadeusa Mozarta, a także suitę z filmu „James Bond”.
Przed publicznością wystąpią:
• Orkiestra i chór Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu,
• Julian Stanny -fortepian,
• Stanisław Welanyk – dyrygent,
• Marzena Pikuła -przygotowanie chóru.

14 czerwca, godz. 17, Centrum Informacji Turystycznej – wernisaż wystawy Bogusława Juszkiewicza:

Bogusław Juszkiewicz– urodzony w Limanowej w 1958 r. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu kierunek Edukacja Artystyczna W Zakresie Sztuk Plastycznych. Dyplom na kierunku „Malarstwo” obronił u prof. dr hab. Krzysztofa Tomalskiego .Jest twórcą cyklu obrazów: „Mega-trans-formy”, „Iluminacja”, „Kraków” i „Energia”.W swojej twórczości porusza tematy związane z pejzażem industrialnym, oraz figuracją maszyn i urządzeń elektrycznych traktowanych jako formy abstrakcyjne. Brał udział w ponad 50 wystawach zbiorowych w kraju, Niemczech i na Słowacji.. W lutym 2018 roku zakwalifikował się do II Przeglądu Sztuki Współczesnej „Nowa Awangarda” . Przegląd miał charakter konkursowy. W konkursie wzięło udział 630 artystów z całej Polski. Do przeglądu zakwalifikowało się tylko 206 osób. Wernisaż odbył się 9 marca 2018 roku w Galerii Szyb Wilson Katowice. Aktywnie uczestniczy w wystawach organizowanych przez Koło Artystyczno-Naukowe „Piekarnia”przy PWSZ w N.Sączu, oraz TPSP w N.Sączu   Tworzy też rzeźby tematyczne, których materiałem jest gips, papier, tkanina, styropian. Za swą działalność artystyczną odznaczony: Srebrną Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego-Krzyż Małopolski, Medalem Przyjaciel Miasta Limanowa.

16 czerwca 2019, godz. 19.30, sala im. Romana Sichrawy, MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu – NAGÓRSKI/WOŚKO TRIBUTE TO KACZMARSKI

Koncert Tribute to Kaczmarski to kolejne wydarzenie upamiętniające wizytę św. Jana Pawła II na Sądecczyźnie. 16 czerwca o godz. 19.30 w MCK SOKÓŁ usłyszmy niezapomniane utwory Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu dwóch znakomitych instrumentalistów. Oprócz gry na gitarze, talent wokalny zaprezentuje Mateusz Nagórski, a na fortepianie zagra Miłosz Wośko. Wydarzenie będzie też okazją do uczczenia 15. rocznicy śmierci legendarnego Barda. Koncertowi towarzyszyć będą tradycyjnie: o godz. 18:00 Msza św. dziękczynna za życie, dzieło i świętość Jana Pawła II w kościele św. Kazimierza oraz o godz. 21:00 Apel Jasnogórski przy Skale Piotrowej na Sądeckich Plantach.

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama