Koncerty gordonowskie i bal andrzejkowy. Kolejne akcje dla Wikusi

Koncerty gordonowskie i bal andrzejkowy. Kolejne akcje dla Wikusi

Wiktoria Wróbel

Podczas koncertu gordonowskiego już najmłodsze dzieci mogą zanurzyć się w dźwiękach muzyki. Jest to wydarzenie, które pomaga przełamywać artystyczne bariery. W tym przypadku będzie nie tylko okazją do kreatywnego spędzenia czasu, ale i do pomocy. Całkowity dochód z dwóch koncertów wesprze walkę 8-miesięcznej Wiktorii Wróbel z ciężką chorobą genetyczną – SMA typu 0. W planach jest także charytatywny bal andrzejkowy.

Muzyka klasyczna, rozrywkowa i etniczna, bez podziału na scenę z artystami oraz publiczność – każda osoba, łącznie z najmłodszymi staje się odbiorcą, jak i wykonawcą. Koncert gordonowski to wydarzenie rodzinne, odbywające się w taki sposób, by nie przestymulować dzieci. Będzie można wziąć w nim udział już w najbliższą niedzielę, 22 października, w Nowym Sączu. W planach są dwa koncerty – o godzinie 10:00 i 11:30.

– Podczas koncertu usłyszymy Kwartet Galicyjski, zespół wykonujący autorską muzykę zarejestrowaną już na dwóch krążkach: „Folkomania” oraz „Legendy”, a prowadzić go będzie Martyna Bulzak, założycielka Domu Pełnego Dźwięków, który od 2018 roku umuzykalnia dzieci na terenie małopolski oraz Sebastian Cebula, pianista i wokalista – informuje Grzegorz Migda, prezes fundacji Garda.

Organizatorem wydarzenia, które odbędzie się przy ul. Paderewskiego 15B, jest „Dom pełen dźwięków”. Patronatem objęła je fundacja Garda. Aby wziąć udział w koncercie, należy wcześniej się zapisać, wpłacić 30 zł od osoby na zbiórkę Wiktorii Wróbel i przesłać potwierdzenie w wiadomości na profil społecznościowy organizatora – TUTAJ.

Dla Wikusi

W ubiegłym tygodniu w sądeckich szkołach trwała akcja dla Wikusi, zainicjowana przez Rudi Rood English School. #wyzwaniewpizamie polegało na przyjściu w wybranym dniu przez dzieci do szkoły w piżamach i przekazaniu do puszki dowolnego datku na małą wojowniczkę.

– Tydzień w piżamach został zapoczątkowany w Rudi Rood’s i tam akcja się już zakończyła, ale zainspirowaliśmy do działania inne placówki. Na dzień dzisiejszy ponad 60 szkół i przedszkoli z województwa małopolskiego wzięło udział w akcji – zaznacza prezes fundacji Garda.

W planach jest także charytatywny bal andrzejkowy, organizowany przez fundację Garda. Impreza odbędzie się 25 listopada w restauracji „Stacja Wola” w Woli Kurowskiej. Start o godzinie 19:00. Nie braknie uczty dla podniebienia, ale też i dla ucha – między innymi w wykonaniu Ewy Novel. O zdjęcia i wideo podczas balu zadba Patryk Słowik.

Udział w tej wyjątkowej charytatywnej nocy kosztuje 300 złotych od osoby. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsca poprzez kontakt z Fundacją Garda mailowo – [email protected] lub przez media społecznościowe – TUTAJ. Warunkiem rezerwacji jest wpłata 300zł od osoby na konto Fundacji GARDA o numerze: 04 1600 1462 1836 2929 4000 0001 tytułem „Bal andrzejkowy dla Wiktorii”.

Na balu mile widziani będą także najmłodsi. Czekać na nich będą atrakcje przygotowane przez profesjonalne animatorki. Co ważne, wstęp dla dzieci poniżej 11 roku życia kosztuje połowę ceny.

O małej wojowniczce pisaliśmy między innymi TUTAJ.

fot. Wikusia z Nowego Sącza kontra SMA