Koncert GABI & The Freedom Birds & Szumy. Atelier Jazz Club

Koncert GABI & The Freedom Birds & Szumy. Atelier Jazz Club

GABI & The Freedom Birds & Szumy to zapowiedź specjalnego koncertu, który już w najbliższy piątek (tj. 24.02) o godzinie 20:00 zmaterializuje się na scenie Atelier Jazz Club. Wydarzenie ważne z co najmniej dwóch powodów…

Pierwszym jest zespół TFB, którego nie trzeba raczej szerzej przedstawiać. Sądeczanie znani i lubiani, cięgle zaskakują, budzą wiele emocji i zdobywają coraz to nowe rzesze sympatyków (kto obserwuje, ten wie). Gabi natomiast to niezwykle utalentowana, bardzo młoda artystka, która dopiero wchodzi w branżę muzyczną, choć pewnym krokiem i z pomysłem na siebie. O dziewczynie rozpisywaliśmy się wielokrotnie na łamach portalu, z kolei Szumy to… projekt enigma, o którym niewiele wiadomo, choć zapewne rąbka „więcej” uchylą tego wieczoru sami muzycy. A jeżeli nie, to na pewno przemówi za nich ich twórczość.

A co piszą sami o sobie?

Muzyka jaką prezentują GABI & The Freedom Birds jest wypadkową ich wrażliwości i indywidualnej interpretacji obserwowanego bacznie świata, począwszy od młodzieńczego buntu po kryzys wieku średniego. Tworzą z pasji i wewnętrznej potrzeby. Muzyka ich uskrzydla, daje życiową wolność i sens. Chętnie sięgają do korzeni, oczywiście nie zamykając się jedynie w nich. Sercem projektu jest GABI – niebanalna i charyzmatyczna wokalistka, o unikalnej wrażliwości. Jej teksty poruszają wiele problemów ludzi i współczesnego świata. GABI w zaskakująco dojrzały, jak na młody wiek sposób, skłania do refleksji a jej kompozycje podkreślają w oryginalnym stylu treść przekazu, tworząc na żywo magiczny klimat.

 

Szumy to trio, które powstało z chęci stworzenia w muzyce czegoś nieszablonowego. Siłą napędową jest dla nich odczuwalny wszelkimi zmysłami fun z tworzenia muzyki i zarażania nią innych. Ta swoista chemia, jaka wytworzyła się od pierwszych wspólnych dźwięków połączyła muzyków z niespotykaną siłą i energią, dając impuls do spontanicznego tworzenia. Muzyka Szumów opiera się na fundamencie rytmicznym. To on wyznacza im drogę i determinuje wszystko co dzieje się później, niezależnie czy mówimy o sekcji rytmicznej, gitarze czy wokalu. Przywiązują ogromną wagę do brzmienia i cały czas poszukują tego najlepszego dla nich.

Zapraszamy!

Share on twitter
Share on facebook