Łącko. Mężczyzna zaparkował samochód i wezwał służby. „Bał się o własne życie”

Łącko. Mężczyzna zaparkował samochód i wezwał służby. „Bał się o własne życie”

Dziś w godzinach wieczornych mężczyzna przebywający na terenie gminy Łącko zadzwonił pod numer alarmowy 112 informując, że jest w kryzysie emocjonalnym i boi się o własne życie. Służby natychmiast podjęły reakcję.

Zdarzenie potwierdza w rozmowie z naszą redakcją rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie mł. insp. Sebastian Gleń.

– Zgłoszenie dotyczyło osoby w kryzysie emocjonalnym. Na szczęście nie zachodziła potrzeba poszukiwania mężczyzny. Bał się o własne życie, ale to nie była próba samobójcza. Mężczyzna sam zadzwonił pod numer 112 i poprosił o pomoc twierdząc, że jest w emocjonalnym kryzysie. Zachował się prawidłowo. Przebywał w zaparkowanym samochodzie. Na miejsce dotarła Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Ratownicy natychmiast zabrali mężczyznę do szpitala – mówi w rozmowie z naszą redakcją mł. insp. Sebastian Gleń.

Czytaj także: Dachowanie Poloneza Caro w Miłkowej. Na drodze lodowisko (zdjęcia)

WAŻNE!

Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym: 116 123
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

Czynny od poniedziałku do piątku od godz. 14.00-22.00 (połączenie bezpłatne)

Kryzysowe Telefony Zaufania 116 123  i 116 111 powstały z myślą o osobach, które z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem.

Każdy z konsultantów posiada wyższe wykształcenie specjalistyczne – psychologiczne lub pokrewne oraz przeszedł cykl szkoleń z zakresu telefonicznej pomocy psychologicznej. 

Nowy Sącz, ul. Tarnowska, 27-latka

Fot: ilustracyjne / gov.pl

Share on twitter
Share on facebook