Komu leży na sercu dobro dzieci?

Komu leży na sercu dobro dzieci?

Już wkrótce, 25-letnia działalność Międzyszkolnego Ośrodka Gimnastyki Korekcyjnej w jego dotychczasowej placówce, czyli przy ul. Jagiellońskiej 37, przejdzie do historii. 24 stycznia Rada Miasta zadecydowała bowiem o rozwiązaniu Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych, którego wspomniany Ośrodek był częścią składową. Nie pomogły ani protesty środowiska rodziców, ani też wątpliwości części radnych.

Dyskusja nad projektem uchwały Urzędu Miasta dotyczącej rozwiązania Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych i powołaniu na jego miejsce nowego zespołu – Zespołu Szkół i Placówek w Nowym Sączu była wyjątkowo burzliwa i to zarówno w trakcie samej sesji, jak i czasie poprzedzającym ostateczną decyzję radnych. Skąd wzięły się te kontrowersje?

Przypomnijmy, w skład Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych wchodził rzeczony Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy. Siedzibą tego pierwszego był budynek na Plantach przy ul. Jagiellońskiej 37. Lokalizacja ta, odpowiadała rodzicom i dzieciom, ponadto rodzice zainwestowali w ten budynek swoje środki. Urząd Miasta zaproponował przeniesienie wspomnianej placówki na Nadbrzeżną 77, gdzie obecnie mieści Gimnazjum im. Św. Kingi, a gdzie docelowo ma się znajdować przyszły Zespół Szkół i Placówek w Nowym Sączu.  Na to z kolei nie zgadzali się rodzice, argumentując, że nowa lokalizacja nie spełnia specyficznych wymagań związanych z prowadzeniem ośrodka gimnastyki korekcyjnej, a obecny Ośrodek znakomicie pełni swoją funkcję.  Pomimo oporu ze strony najbardziej zainteresowanych problemem, uchwała trafiła ostatecznie pod obrady miejskich radnych.

A tutaj,  po odczytaniu uzasadnienia przez Józefa Klimka, dyrektora Wydz. Edukacji UM rozpoczęła się burzliwa debata z udziałem radnych wszystkich opcji oraz prezydenta Ryszarda Nowaka. Padały rozliczne argumenty pro i kontra, zaś w tle przewijało się „dobro dzieci” leżące na sercu wszystkich zainteresowanych. Wątpliwości dotyczące zasadności „przeprowadzki” nie przekonały jednak sporej części radnych i ostatecznie na 23 radnych, 16 poparło projekt uchwały zaś 7 wstrzymało się od głosu.

W skład nowego Zespołu Szkół i Placówek w Nowym Sączu z siedzibą przy ul. Nadbrzeżnej 77. planuje się włączyć z dniem 1 września 2017r. następujące jednostki: V Liceum Sportowe im. Św. Kingi powstałe, w związku ze zmianami wynikającymi z wdrażania reformy ustroju szkolnego, z przekształcenia Gimnazjum nr 5 im. Św. Kingi z Oddziałami Integracyjnymi,  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy.

Fot. J.Z.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.