Koło Turystyki Rodzinnej „Familiada” PTTK powitało wakacje w Tatrach

W pierwszy dzień szkolnych wakacji czyli w sobotę 24 czerwca rodzinki szukające aktywnej rozrywki wyruszyły na wielką wyprawę do Doliny Pięciu Stawów i wodospadu Siklawa. Wycieczkę zorganizowało Koło Turystyki Rodzinnej Familiada działające przy sądeckim PTTK.

I tak 50 par małych i większych, ale dzielnych nóżek powędrowało wysoko w górę doliny Roztoki, aby podziwiać przepiękną panoramę Tatr Wysokich i chłonąć każde słowo naszego ulubionego przewodnika tatrzańskiego Karola Krokowskiego, który ubarwiał wyprawę ciekawymi opowieściami o Tatrach i odpowiadał na każde pytanie dociekliwych małych turystów.

wsb3

Dzieciaki dowiedziały się, że Siklawa to największy wodospad w polskich Tatrach i ma 70 metrów wysokości i nie mogły uwierzyć, że białe plamy w Tatrach to śnieg. Podziwiały grań Orlej Perci, gdzie wysoko po łańcuchach wspinają się turyści i marzyły, że za kilka lat, jak nabiorą wprawy, pójdą zdobywać ten najtrudniejszy w naszym kraju szlak. Póki co, pokonały 17 km na własnych nogach, chwilami mocno pod górę i nawet nie zdążyły pomyśleć o zmęczeniu, bo wciąż wypatrywały kozic i świstaków.  Tatry są atrakcyjne dla małych turystów i ich rodziców ze względu na różnorodność form skalnych, walory przyrodnicze i cudowne panoramy oraz możliwość sprawdzenia swoich sił i kondycji w trudniejszych warunkach. Bardzo jesteśmy dumni z naszych Familiadowych dzieciaków, że w ciągu 5 lat działalności naszego koła przeszły na własnych nóżkach wiele kilometrów tras, również w Tatrach i rodzice uwierzyli , że dzieci mogą zajść daleko, również w górach.

- Koło Turystyki Rodzinnej Familiada wychowuje sobie grupę wytrawnych turystów i mamy nadzieję, że wiele z nich zostanie w przyszłości przewodnikami. Następna wyprawa już 8 lipca, tym razem w Beskid Sądecki. Serdecznie zapraszamy - mówi Katarzyna Zygmunt, rzecznik prasowy sądeckiego PTTK.

Tekst i zdjęcia: Ola i Zosia Jawor. 

 

HUZAR

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.