Kolejny wypadek w Bartkowej-Posadowej. Jedna osoba w szpitalu

Kilka dni temu informowaliśmy o tragicznym zdarzeniu, do którego doszło w Bartkowej-Posadowej (gmina Gródek nad Dunajcem). Zginął tam około 70-letni kierowca. Więcej informacji TUTAJ. Wczoraj w tej samej miejscowości zderzyły się dwa samochody osobowe. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Renault2

Do wypadku doszło około 23:30. W momencie przyjazdu służb ratunkowych Seat znajdował się częściowo na jezdni, a częściowo na poboczu. Jechał nim sam kierowca, który nie skarżył się na żadne dolegliwości. Z kolei Volkswagen wylądował w rowie. Podróżowały nim trzy osoby. Dwie z nich wyszły z samochodu, natomiast trzecia, poszkodowana, nadal była w aucie.

- Działania zastępów straży (red. z Nowego Sącza i z Gródka nad Dunajcem) polegały na zabezpieczeniu terenu działań oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Odłączono klemy akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Kierowano wahadłowo ruchem. Oświetlono teren działań. Poszkodowanego przekazano pod opiekę załogi karetki Pogotowia ratunkowego. Kolejne działania polegały na udzielaniu wsparcia załodze Pogotowia Ratunkowego podczas transportu poszkodowanego do karetki - relacjonują funkcjonariusze PSP.

Pozostałe osoby uczestniczące w wypadku również zostały przebadane. Wszystkie mogły pozostać na miejscu.

Kiedy policja zakończyła swoje czynności dochodzeniowe, strażacy zasypali sorbentem płyny eksploatacyjne, które wyciekły z Seata. Pomoc drogowa zabrała zniszczone samochody i wszystkie pozostałości po wypadku.

fot. PSP w Nowym Sączu

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.