Kolejny sondaż przedwyborczy. Tym razem wygrywają go Handzel i Zegzda

Ludomir Handzel 28,4 %

Leszek Zegzda 21,8 %.

Iwona Mularczyk 20,3 %

– oto czwórka kandydatów na prezydenta Nowego Sącza, którzy otrzymali najwyższe poparcie w sondażu, którego wyniki opublikowała przed chwilą “Gazeta Krakowska“.

Na Krzysztofa Głuca głosowało 14,2 %. Poniżej 10 proc głosów oddano na pozostałych trzech kandydatów.

To już trzeci przedwyborczy sondaż opublikowany tuż przed ciszą wyborczą.

Pierwszy z nich wykonał Instytut Badań Rynkowych i Społecznych na zlecenie Radio Kraków.Wynika z niego, że w drugie turze spotkają się Iwona Mularczyk, która uzyskała poparcie 26,6% badanych oraz Leszek Zegzda z poparciem 21,2%. Szansę na drugą turę ma również Ludomir Handzel, który uzyskał wynik 20,8%. 

Drugi – w ramach projektu “Sądecka Agora” przygotował dr Marcin Poręba pod szyldem Wydziału Politologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W tym sondażu  największym poparciem wyborców cieszył się Ludomir Handzel, na którego głos oddało 24,9% wyborców. Drugie miejsce uzyskała Iwona Mularczyk (17,7%), a trzecie Krzysztof Głuc (14,6%). Leszek Zegzda uplasował się tym razem na miejscu czwartym uzyskując 12,5 % głosów.

 

Czytaj też:

Sondaże, czyli przedwyborcze pranie mózgu. Zdecydują niezdecydowani?

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.