Kolejny pożar na Sądecczyźnie. Z żywiołem walczyło 46 strażaków

Wczoraj na Sądecczyźnie doszło do kolejnego pożaru. Tym razem paliła się stodoła w miejscowości Zabrzeż (gmina Łącko). Dwa zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz siedem zastępów z okolicznych jednostek OSP zadysponowano na miejsce o 17:57.

Renault2

Kiedy służby dotarły na miejsce, okazało się, że pali się siano na piętrze budynku. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili teren działań i podali dwa prądy wody: jeden na płonące siano, a drugi na zewnętrzną ścianę stodoły.

- Dokonano ewakuacji mienia, przegrzebywano i dokładnie przelewano pogorzelisko. Wykonano prace rozbiórkowe nadpalonych konstrukcji budowlanych. Dowożono wodę z pobliskiej rzeki Kamienica. Sprawdzono kamerą termowizyjną cały budynek oraz pogorzelisko - relacjonują funkcjonariusze PSP.

Gdy udało się już ugasić ogień, znów skontrolowano stodołę za pomocą kamery termowizyjnej. Działania 46 strażaków z 9 zastępów trwały półtorej godziny. Nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

Przypomnijmy, że to nie jedyny pożar w ostatnim czasie w naszym regionie. O poprzednich informowaliśmy TUTAJ.

fot. PSP w Nowym Sączu

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.