Trenowały ze Słowaczkami

W słowackim Preszowie zawodniczki UKS Evan Nowy Sącz uczestniczyły w zgrupowaniu Kadry Narodowej Słowacji w formułach planszowych (semi contact, light contact i light kick).

- Sesja treningowa i sparingowa przepracowana była przez nasza zawodniczki bardzo uczciwie. - opowiada trener UKS Evan Krzysztof Bulanda. - Na wyróżnienie zasługują Karol Grygiel, "Marcysia" Buchman, Ola Bladowska, Mikołaj Majchrowski i Jakub Stefański. Dziękujemy firmie Muszynianka, dzięki której mamy szansę relizacji naszych sportowych pasji.
Sądeczanki miały trenować dłużej lecz po pierwszej sesji sparingowej słowackie zawodniczki miały już dość i odmówiły walki z naszymi zawodniczami. To jest najlepsza ocena pozimu sportowego polskich uczestników spotkania.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu bo okazało się, że ciężka praca przynosi efekty - dodaje Krzysztof Bulanda. - Prosto z Presova udaliśmy się do Chotowej koło Dębicy. Tutaj trenujemy, będą sparingi, a wszystkie działania są etapem przygotowań do Mistrzostw Polski.
Warto wiedzieć!
Formuły planszowe:
Semi contact: formuła nastawiona głównie na szybkość zawodników; walka jest przerywana i punktowana po każdym czystym trafieniu przeciwnika; ograniczona siła uderzeń; walka odbywa się na tatami, wyjątkowo na ringu, standardowo trwa 3x2 min.
Light contact: forma walki ciągłej w której zawodnicy muszą wykazać się umiejętnością walki technicznej; walka odbywa się na ringu, parkiecie lub tatami, standardowo trwa 3x2 min.
Light kick: forma walki ciągłej z kopnięciami od uda w górę oraz ograniczoną siłą uderzeń; walka odbywa się na ringu, parkiecie lub tatami.

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.