Kolejni młodzi piłkarze z kontraktami w Sandecji

Kolejni młodzi piłkarze z kontraktami w Sandecji

W środowy wieczór biuro prasowe Sandecji Nowy Sącz poinformowało o kolejnych pięciu młodych zawodnikach, z którymi Klub postanowił podpisać kontrakty. Są to: Patryk Orlof, Mateusz Sławecki, Jakub Leśniak, Szymon Zygmunt i Konrad Kuzera. 

Cała piątka jest częścią działającego od końcówki 2018 roku projektu Top Talent. Polega on na tym, że młodzi piłkarze urodzeni pomiędzy 2000 a 2003 rokiem odbywają cykliczne treningi pod okiem sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu, a najzdolniejsi, celem jak najlepszego rozwoju, podpisują kontrakty z seniorami „Biało-czarnych” i ogrywają się w zespole rezerw. Jak na razie najlepiej powiodło się Kamilowi Ogorzałemu; 19-latek wystąpił już kilkakrotnie w drużynie pierwszoligowej i wniósł sporo świeżości do gry sądeczan.

Szymon Zygmunt i Jakub Leśniak są wychowankami „Biało-czarnych”, a do tej pory z powodzeniem ogrywali się w drużynach walczących do końca o awans do Centralnej Ligi Juniorów. Patryk Orlof i Mateusz Sławecki przybyli do Sandecji z Dunajca Nowy Sącz, a Konrad Kuzera został wypatrzony, gdy reprezentował młodzieżowe ekipy ULKS-u Korzenna. Jak podaje Sandecja, większa część mogła pokazać swoje umiejętności podczas obozu przygotowawczego rezerw w Dzierżoniowie. Teraz będą mieli okazję pokazać się z jak najlepszej strony Januszowi Świeradowi prowadzącemu czwartoligową ekipę, a w przyszłości być może dołączą do szerokiej kadry pierwszego zespołu.

Fot. Jarosław Para, MKS Sandecja S.A. (zdjęcie archiwalne)

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.