Kolejne sukcesy młodego alpinisty!

Kolejne sukcesy młodego alpinisty!

Przed kilkoma dniami młody mistrz sztuki wspinania się po górach i ściankach, Jan Gurba miał kolejne powody do radości. W ciągu kilku dni świętował zdobycie dwóch medali podczas imprez, które odbywały się w Tarnowie.

15-latek urodzony w Starym Sączu i zamieszkały w Cyganowicach najpierw został wicemistrzem Europy w kategorii Junior B w kategorii wspinaczki na czas. Ściankę tarnowskiego obiektu pokonał w czasie 7,49 s. O 24 setne szybszy był tylko Ukrainiec, Hryhorij Ilczyszyn. Dwa dni później odbyły się zawody w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W tych zawodach Janek był najszybszy. Dodatkowo był najlepszym zawodnikiem w Pucharze Polski 2019.

W nagrodę za swoje dotychczasowe sukcesy młody Jan Gurba otrzymał „edukacyjnego Oskara”, którego przyznały władze Starego Sącza. W jego ramach alpinista będzie przez 12 miesięcy otrzymywał stypendium naukowe w wysokości 500 złotych.

Fot. Zdjęcie archiwalne

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.