Kolejne ostrzeżenie o burzach. Mogą wystąpić podtopienia

Kolejne ostrzeżenie o burzach. Mogą wystąpić podtopienia

burza

Dzisiaj znów dla naszego regionu wydano ostrzeżenie o burzach z gradem. Ponadto hydrolodzy informują o możliwych podtopieniach.

Synoptycy zapowiadają, że w trakcie burz spadnie od 20 do 30 milimetrów deszczu. Wiatr osiągnie w porywach prędkość do 60 km/h. Ponadto lokalnie wystąpi grad.

Ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia wydane przez Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ważne jest dzisiaj od południa do godziny 21:00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%.

Co więcej, dzisiaj do godziny 23:00 obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne dla zlewni Skawy po zbiornik Świnna Poręba, Raby, Dunajca, Popradu, Białej (Tarnowskiej), Wisłoki, Ropy, Uszwicy, Brenia oraz Czarnej Orawy.

– W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość punktowego przekroczenia stanów ostrzegawczych – informują hydrolodzy.

fot. ilustr. pixabay

Czytaj też: Pijany 27-latek w szpitalu po przejażdżce na hulajnodze

Share on twitter
Share on facebook