III liga koszykówki. Kolejna wygrana sądeczan

Trzecioligowy zespół koszykówki mężczyzn STK Wikar Nowy Sącz rozegrał kolejny mecz o punkty, pewnie pokonując rywali z Zabierzowa

STK Wikar Nowy Sącz – SKF Jura Basket Zabierzów 87:72 (24:24, 15:5, 22:19, 26:24)

Sędziowali: Arkadiusz Wojna, Łukasz Oleksy

STK Wikar: Marcin Strzelec 23, Adam Strzelec 18, Jakub Zarzeka 16, Grzegorz Berowski 13, Maksymilian Sławecki 8, Jakub Ferenc 5, Arkadiusz Konieczny 4, Mateusz Fałowski, Bartosz Czop, Łukasz Garbacz, Krzysztof Szary.

SK Jura Basket: Aleksander Lipiec 15, Aleksander Mac 13, Jan Graniczka 10, Dawid Cepuchowicz 9, Jakub Latosiński 8, Paweł Tabaka 5, Mateusz Skubiński 5, Jakub Król 4, Bartłomiej Knap 3.

Mecz nie był łatwy dla sądeczan, co pokazała I kwarta Na szybkie akcje gospodarzy natychmiast odpowiadali rywale. Zespół STK mógł prowadzić, ale brakowało skuteczności. Druga część meczu była lepsza Sądeczanie poprawili obronę, grając znacznie cierpliwiej w ataku co przyniosło 10 punktów przewagi. Do przerwy drużyna STK Wikar prowadziła 39:29. Po zmianie stron sądeczanie cały czas utrzymywali bezpieczny dystans wygrywając dwie kwarty i cały mecz.