Kolejna wygrana sądeckich koszykarzy

W szóstej kolejce spotkań III ligi koszykówki mężczyzn swoje trzecie zwycięstwo odniosła drużyna STK Wikar Nowy Sącz. Sądeczanie dzięki zdobytym punktom awansowali na 4 miejsce w tabeli.

STK Wikar Nowy Sącz – AZS Politechnika Rzeszowska 78:64 (12:16, 25:18, 22:11, 19:19)
Sędziowali: Łukasz Oleksy i Anna Orzeł.

STK Wikar: Sławecki 21, T. Obrzut 21, Berowski 12, M. Strzelec 9, A. Strzelec 8, Konieczny 4, Fałek 2, Fałowski 1, Szary, Leśniak.
AZS: Szubart 21, Lipiński 16, Dobrzański 9, Pluta 8, Podracki 6, Kuźniar 2, Ataman 2.
Od pierwszych sekund meczu, który odbył się późnym wieczorem w niedzielę, na parkiecie iskrzyło. Zespół gości próbował narzucić swoje warunki gry szybkimi akcjami. Sądeczanie starali się odpowiadać tym samym, ale to rzeszowianie wygrali pierwszą kwartę trafiając trzy razy za trzy punkty. Druga część meczu to lepsze obrona sądeczan, którzy nie pozwalali rywalom na ustawianie akcji koszowych ani rzutów z dystansu. To przełożyło się na skuteczniejszą grę. Celne rzuty Sławeckiego czy Obrzuta dały prowadzenie do przerwy 37:34. Po zmianie stron było jeszcze bardziej gorąco. Nie brakowało przepychanek pod koszami, ale z tej walki zwycięsko wyszli sądeczanie, którzy bardzo szybko zaczęli powiększać przewagę. Ciężar gry wziął na siebie Obrzut, który w trzeciej kwarcie trafił do kosza gości cztery razy. Kiedy po “trójce” Adama Strzelca zrobiło się 55:43 było wiadomo, że drużyna STK już tego prowadzenia nie odda. Tę część meczu celnym rzutem zakończył Obrzut i drużyna z Nowego Sącza prowadziła 59:45. Ostatnia kwarta to gra kosz za kosz. Mimo agresywnej obrony i takich też ataków rzeszowian gospodarze utrzymali prowadzenie.

Druga drużyna z naszego regionu, lider III ligi, Limblach Limanowa pokonał po bardzo zaciętym meczu krakowian.

Limblach Limanowa – Cracovia 1906 Szkoła Gortata 87:86 ((19:16, 17:21, 12:16, 27:22, dogrywka: 12:11)