13 „Cooking teams” i niezliczona ilość dobrych serc czyli … charytatywne gotowanie w WSB-NLU

13 „Cooking teams” i niezliczona ilość dobrych serc czyli … charytatywne gotowanie w WSB-NLU

13 „Cooking teams” – z Chin, Erytrei, Turcji, Kazachstanu, Rosji, Tatarstanu, USA, Maroko, Ukrainy, Nigerii, Indii oraz Polski – wzięło udział w dobroczynnej imprezie organizowanej przez społeczność nowosądeckiej Wyższej Szkoły Biznesu.

Nasi studenci reprezentujący różne narodowości przygotowali tradycyjne potrawy typowe dla regionu, z którego pochodzą. Dania były różnorodne, począwszy od zup, dań mięsnych i wegetariańskich, a skończywszy na słodkich pysznościach. Każdy mógł spotkać się ze studentami z prawie każdego kontynentu, wymienić poglądy, doświadczenia, bądź po prostu porozmawiać o kulturze i obyczajach naszych przyjaciół. Wydarzeniu jak zawsze towarzyszył cel charytatywny. Miło nam poinformować, że w trakcie tegorocznej edycji International Cooking Day 2019 w skarbonkach znalazło się 3052 zł” – relacjonują organizatorzy.

Dochód z imprezy zasili fundusz budowy i wyposażenia domu dla Julii i Kamili Tubek – sióstr walczących z rdzeniowym zanikiem mięśni. Julia i Kamila mieszkają z mamą w wynajętym domu w Piątkowej. Budynek nie jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na pomoc ruszyła fundacja Renovo, która podjęła się budowy domu dla rodziny, o czym pisaliśmy TUTAJ.

źródło: WSB-NLU

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama