Kolejna wygrana polskich piłkarek

Na stadionie w Barcicach rozegrano mecz towarzyski piłki nożnej kobiet w kategorii U-15 Polska Słowacja. Po dobrej grze zwyciężyła nasza reprezentacja z sądeczankami w składzie.

Polska U15 – Słowacja U15 3:2 (2:1)
1:0 Bayerova 6, 1:1 Posiewka 10, 2:1 Gec 26, 3:1 Cygan 45, 3:2 Hutová 61
Sędziowała: Agnieszka Olesiak.
Żółta kartka: Lewandowska.
Polska: Niedzielska – Skupień (71 Walczak), Kazanowska, Krezyman (41 Cygan), Onoszko (41 Cichowska), Sokulska, Gec (71 Kolis), Niedzielska, Stadnik (50 Czuj), Lewandowska (50 Jaśniak), Posiewka (41 Sobal), Lizik (41 Krzyżok)).

Słowacja: Zbinova (41 Kolarova), Ćerńaková (74 Pivarćiova), Kendiova (41 Mućkova), Harezniková (41 Makova) – Tonkovićova (41 Hadbavna), Jedinakova (41 Retkeśová), Tyćiakova (41 Petrova)– Jurenkova (58 Mazuchova), Papajova (41 Hutova), Bayerová (58’ Śkerdova)
Było to spotkania rewanżowe. Trzy dni temu Polski ograły Słowaczki 3:0. Od pierwszych minut na boisku nad Popradem obie drużyny ruszyły do ataków i już po 6 minutach prowadził zespół gości. Jednak Słowaczki niedługo cieszyły się prowadzeniem, bo kilka chwil później był remis po strzale Posiewki. Polki wciąż atakowały i w 27 minucie Gec podwyższyła wynik na 2:1. Po zmianie stron nasz zespół przeważał, a na listę strzelczyń wpisała się Cygan z UKS Jelna koło Nowego Sącza, obok której miejsce w kadrze znalazło się także dla jej koleżanki z klubu Sokulskiej. Słowaczki robiły wszystko by odrobić straty i w 61 minucie strzeliły kontaktowego gola. Więcej celnych trafień nie było i Polki wygrały drugi mecz towarzyski ze Słowaczkami.