Kolejna atrakcja w Ptaszkowej. Do lipca powstanie park linowy

W Ptaszkowej do połowy lipca ma powstać park linowy z trzema trasami o różnym stopniu trudności. Umowę na realizację zadania wójt gminy Grybów Jacek Migacz podpisał dzisiaj (6 maja) z Moniką Legierską – właścicielką firmy Polskie Parki Linowe pochodzącej z Wieliczki.  

Do 15 lipca park linowy zostanie zamontowany na istniejącym drzewostanie na terenie Centrum Sportów Zimowych. Trzy oddzielne trasy będą umieszczone na różnych wysokościach, zależnie od stopnia trudności. Pierwsza z nich – Trasa Dziecięca, składać się będzie z 20 przeszkód. Dedykowana jest dla najmłodszych, jednak osoby dorosłe także będą mogły się na niej sprawdzić.

Druga – Trasa Standard, zostanie wybudowana z myślą o młodzieży i dorosłych, ale będą mogły z niej korzystać również dzieci. Składa się z 20 przeszkód nieco trudniejszych od Trasy Dziecięcej.

Trzecia – Trasa Trudna, będzie przeznaczona dla młodzieży i dorosłych, ale mogą z niej korzystać również sprawniejsze dzieci. Składa się z 20 przeszkód. Została podzielona na dwa niezależne etapy. Na pierwszym z nich zmierzymy się z 14 przeszkodami. Na drugiej przygotowana będzie część zjazdowa z 6 przeszkodami.

Zadanie zostanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Fot. arch. Kingi Nikiel-Bielak,
Urząd Gminy Grybów

Ptaszkowa: doroczne zimowe święto radości! [ZDJĘCIA]

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.