,,Kolej na książkę, książka na kolej”. Niezwykła podróżniczo-czytelnicza akcja! [ZAPOWIEDŹ]

,,Kolej na książkę, książka na kolej”. Niezwykła podróżniczo-czytelnicza akcja! [ZAPOWIEDŹ]

Wystawa modeli pociągów, koncert piosenek żeglarskich, spotkania autorskie i wiele innych atrakcji czeka wszystkich spragnionych podróżniczych i czytelniczych wrażeń. Już 26 sierpnia z Dworca PKP w Nowym Sączu wyruszy rozśpiewany pociąg Polregio, który zabierze pasażerów do Piwnicznej Zdroju. To właśnie tam czekać na nich będą m.in. Nela Mała Reporterka oraz Przemek Kossakowski.

Program wydarzenia ,,Kolej na książkę, książka na kolej” zachwyci zarówno miłośników podróży, muzyki, kolei jak i czytelników.

Impreza rozpocznie się już 26 sierpnia o godz. 9:00. Wtedy to najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych z Jadwigą Marzec – autorką książeczek promujących nasz region. W tym czasie Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei będzie również oprowadzać po wystawie modeli pociągów.

O godz. 10:08 na dworzec PKP przyjedzie rozśpiewany pociąg linii Polregio, którym uczestnicy wyruszą do Piwnicznej-Zdroju. W nim to odbędzie się koncert piosenek żeglarskich oraz szlagierów turystycznych „Znowu jestem dziś w podróży…” w wykonaniu Tomasza Szołdrowskiego.

Osoby zapisane na przejazd pociągiem prosimy o przybycie na peron ok. 15 minut przed odjazdem pociągu – proszą organizatorzy.

Muzyczna podróż trwać będzie ok. 30 minut. Na miejscu, na Placu Religijno-Turystycznym św. Jana Pawła II w Piwnicznej-Zdroju przygotowano kolejne atrakcje. Będzie to spotkanie autorskie z Nelą Małą Reporterką, które zabierze zarówno małych jak i dużych słuchaczy w świat niezwykłych podróży i opowieści o reporterskiej pasji. Kolejntym gościem specjalnym będzie Przemek Kossakowski – podróżnik, dokumentalista oraz motywator, który opowie o swoich niecodziennych przygodach. Z kolei z najmłodszymi uczestnikami imprezy spotka się Natalia Przeździk, oddana górom i polskiemu morzu autorka książeczek dla dzieci.

Po wydarzeniu uczestnicy muzycznym pociągiem powrócą do Nowego Sącza – przy dźwiękach drugiego koncertu Tomasza Szołdrowskiego. Odjazd pociągu powrotnego ze stacji w Piwnicznej-Zdroju odbędzie się o godz. 14:42.

– Udział w akcji jest bezpłatny. Można skorzystać z całego programu lub z poszczególnych jego części. Na poszczególne wydarzenia odbywające się na Dworcu PKP w Nowym Sączu oraz na placu w Piwnicznej-Zdroju– spotkania autorskie, warsztaty, animacje i zabawy dla dzieci  – nie trzeba się wcześniej zapisywać – zaznaczają organizatorzy.

Jednak aby móc skorzystać z przejazdu rozśpiewanym pociągiem należy wcześniej zgłosić swój udział.

Szczegóły wydarzenia oraz możliwość zapisu znajdują się TUTAJ.

 

fot. Sądecka Biblioteka Publiczna

Czytaj też:

To nie były ćwiczenia… Podczas jednego popołudnia ludzkie życie dwa razy wisiało na włosku

Reklama