Kolarz z Nowego Sącza błysnął na Tour de Pologne

Kolarz z Nowego Sącza błysnął na Tour de Pologne

20-letni Patryk Marcinkowski zajął drugie miejsce w niedzielnym Tour de Pologne Amatorów rozgrywanym w Arłamowie. To jeden z ostatnich amatorskich wyścigów Patryka. Młody kolarz z Nowego Sącza od najbliższego sezonu przechodzi na zawodowstwo.

W niedzielę wynik Marcinkowskiego pozostawał w cieniu trzeciego miejsca Katarzyny Niewiadomej w kobiecym Tour de France. W poniedziałek jednak wieść o sukcesie sądeczanina rozeszła się po lokalnym środowisku kolarskim lotem błyskawicy. Ale nie wywołała wielkiego zdziwienia. Ci, którzy na co dzień jeżdżą i ścigają się z Patrykiem Marcinkowskim, wiedzą, że to kolarski talent i wróżą mu piękną karierę. W Arłamowie wystartowało blisko dwa tysiące kolarzy, a Patryk przegrał tylko z Adamem Wójcikiem.

– Jestem bardzo zadowolony z mojego wyniku i wierzę, że będę miał jeszcze wiele okazji do świętowania – mówi Patryk Marcinkowski. – Myślę, że na prawdziwą kolarską karierę nie jest dla mnie za późno. Trenuję od sześciu lat, a najbliższe trzy sezony to dla mnie ściganie w kategorii U-23, która tak naprawdę jest dopiero wprowadzeniem w dorosłe kolarstwo.

A kolarstwu Patryk chce sią teraz poświęcić bez reszty. Niedawno zdał maturę w sądeckim Zespole Szkół Ekonomicznych, chwilowo pracuje w sklepie rowerowym AMP Bike, a od zimy dołączy do zawodowej ekipy Scott Głogów. Jeszcze w tym roku wystartuje w Górskich Mistrzostwach Polskich Elity, czy z kolarstwa amatorskiego szybko przeskoczy do zawodowstwa.

Z sukcesu Patryka cieszy się całe sądeckie środowisko kolarskie, dumny jest również Arkadiusz Kogut, który sprawuje nad nim trenerską opiekę:

Z Patrykiem współpracuję jako trener od tego roku i muszę przyznać, że jest to bardzo utalentowany. Jednocześnie on bardzo ciężko pracuje na te osiągnięcia. Mam nadzieję że uzyskiwane wyniki pozwolą mu w niedalekiej przyszłości osiągnąć jeszcze wyższe kolarskie cele.

Przeczytaj także:

Katarzyna Niewiadoma trzecia w Tour de France

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.