Kolarstwo: sądeczanka wygrała etap w Czechach

Agnieszka Skalniak pilnie przygotowuje się do Mistrzostw Europy w kolarstwie szosowym. Nasza zawodniczka reprezentująca barwy belgijskiego teamu Experza Footlogix wygrała etap wyścigu kolarskiego Tour de Feminin w Czechach.

Sądeczanka za naszą południową granicą była piąta na pierwszym etapie, drugi zwyciężyła, była dwunasta w czasówce, zaś w klasyfikacji generalnej uplasowała się na jedenastej pozycji.

Po dzisiejszym dniu kończę swój wyścig Tour de Feminin, który był moim ostatnim startem przed Mistrzostwami Europy, które odbędą się 12-14 lipca również w Czechach (Brno). Dzisiejszy popołudniowy etap zakończył się źle dla moich dwóch koleżanek z drużyny, które są w szpitalu. Mam nadzieję, że wyjdą z niego jak najszybciej! – napisała Skalniak 7 lipca.

Czytaj również: Był piłkarzem Interu Mediolan, teraz testuje go Sandecja!

Warto wiedzieć, że Agnieszka Skalniak ma raptem 21 lat i już rywalizuje z czołowymi zawodniczkami wśród seniorek.