Stary Sącz: przybywa ścieżek rowerowych! Gotowy odcinek od ronda do mostu kolejowego

Ścieżki rowerowe w Starym Sączu rosną jak grzyby po deszczu. W ostatnich dniach położono asaltowy dywanik na odcinku trasy rowerowej od  starosądeckiego ronda do mostu kolejowego. W bardzo szybkim tempie postępują prace na placu budowy kładki pieszo-rowerowej, która połączy dwa Sącze i  dwa istniejące już odcinki EuroVelo 11. Dobiega też końca inwestycja w przygotowanie ponad pięciu kilometrów ścieżek biegowo-rowerowych na Miejskiej Górze.

130-metrowy mostek dla pieszych i rowerów, który zepnie brzegi Popradu ma być gotowy do końca listopada. Jest możliwe, że będzie gotów wcześniej. Gdy zostanie oddany do użytku, będzie można przejechać rowerem z Barcic do Nowego Sącza, a później dalej – do Wielogłów. Inwestycja w odcinek Nowy Sącz – Wielogłowy jest na etapie przygotowań dokumentacji.

Dla miłośników jenośladów  szykowana jest nie tylko infrastruktura. W Starym Sączu między innymi odbędzie się jeszcze tego lata jeden z eventów z cyklu MAŁOPOLSKA TOUR 2018 – z mnóstwem rowerowych i muzycznych atrakcji. Będą popisy na BMX, MTB i bicyklach, mobilny tor grawitacyjny i  blender bike  czyli stanowisko, w którym można wyprodukować pyszny sok…. pedałując.

 

fot. Urząd  Miasta i Gminy Stary Sącz; www.malopolskatour.pl

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.