Kocioł na biomasę już wkrótce trafi do sądeckiej ciepłowni. To oznacza... 80 wagonów węgla mniej

Wart 14 145 000 zł kocioł na biomasę od litewskiego producenta zapewni kotłowni osiedla Millenium w Nowym Sączu 50 % energii cieplnej, która będzie wytwarzana z odnawialnych źródeł energii oraz w kogeneracji. W praktyce oznacza to, że MPEC rocznie będzie spalać nawet do czterech i pół tysiąca ton węgla mniej niż dotychczas. To aż 80 wagonówwęgla w skali roku.  Za kończenie inwestycji planowane jest na 29 listopada 2020 roku.

-Miasto Nowy Sącz dba i będzie dbało o rozwój MPEC- naszego przedsiębiorstwa. Będziemy się starać dywersyfikować źródła cieplnej energii systemowej. To jest jeden z kroków w tym kierunku. Bardzo się cieszę, że w ten sposób ograniczymy emisję niekorzystnych substancji do atmosfery. Jest to też jeden z elementów programu "Akt czystego powietrza dla Sądecczyzny", którego głównym celem jest ograniczenie emisji spalin - mówił prezydent Ludomir Handzel podczas spotkania z UAB ENERSTENA połączonego z podpisaniem umowy. 

 

 

 

PUMA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.