Koalicja Obywatelska: musimy odbić Małopolskę. Oto sądeccy kandydaci KO do Sejmiku

Koalicja Obywatelska: musimy odbić Małopolskę. Oto sądeccy kandydaci KO do Sejmiku

Dziś w Krakowie odbyła się konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej na której zaprezentowano kandydatów do Sejmiku Województwa Małopolskiego – również z Sądecczyzny.

Sejmik wojewódzki zarządza funduszami unijnymi rzędu 1,5 miliarda euro, które wydawane są na rozwój samorządów i przedsiębiorców w Małopolsce. Z drugiej strony są to również ogromne środki własne, które inwestowane są w zdrowie, edukację i kulturę. Ważne jest, by osoby, które wezmą odpowiedzialność za zarządzenie regionem były do tego dobrze przygotowane. My mamy na listach prawdziwych ekspertów – mówiła  szefowa sztabu regionalnego KKW Koalicja Obywatelska Weronika Smarduch.

Poseł Aleksander Miszalski, szef Małopolskiej PO, kandydat na prezydenta Krakowa ogłosił cel jakie stawia przed sobą reprezentowana przez niego partia.

To jest moment, kiedy musimy dokończyć dzieło odbudowy Małopolski w samorządzie. Musimy odbić Małopolskę! Mamy ogromny potencjał, możemy być drugą Bawarią czy Katalonią, regionem bogatym z mądrym zarządzaniem środkami unijnymi. Mamy bogatą tradycję i kulturę, jesteśmy przedsiębiorczy. Ale mamy też wiele problemów, dusi nas smog, dusi nas też smog polityczny z Nowogrodzkiej – mówił.

Oto kandydaci do Sejmiku z okręgu nr 6, obejmującego miasto Nowy Sącz oraz nowosądecki, gorlicki i limanowski

  1. Michał Słowik
  2. Michał Diduch
  3. Magdalena Majka
  4. Teresa Woźniak
  5. Bogusław Duda
  6. Tomasz Klimek
  7. Piotr Szubryt
  8. Barbara Żytkowicz

Czytaj też:

Nowy Sącz. Oto nazwiska kandydatów do Sejmiku Województwa Małopolskiego z ramienia PiS

 

Reklama