Dwie Sądeczanki oszukane na 17 tysięcy! Policja ostrzega przed fałszywymi mundurowymi

Dwie Sądeczanki oszukane na 17 tysięcy! Policja ostrzega przed fałszywymi mundurowymi

Wczoraj dwie kobiety zgłosiły się na Komendę Miejską Policji w Nowym Sączu informując o tym, że straciły niemal 17 tysięcy złotych.

,,Około godziny 16. do sądeckich policjantów zgłosiła się 72-letnia mieszkanka Nowego Sącza, która poinformowała, że straciła niemal 17 tys. złotych w wyniku oszustwa. Kilka godzin wcześniej do seniorki zadzwoniła nieznajoma kobieta, która przedstawiła się jako funkcjonariuszka i powiedziała, że w okolicy działa grupa przestępcza okradająca starszych ludzi. Pod pretekstem zabezpieczenia oszczędności 72-latki, poleciła, by ta spakowała wszystkie swoje pieniądze i zostawiła je przed drzwiami mieszkania. Stamtąd zostały zabrane przez nieznajomego mężczyznę” – zawiadamiają służby prasowe KMP w Nowym Sączu.

Dwie godziny później na komendę zgłosiła się kolejna oszukana kobieta. Do niej także miała zadzwonić kobieta podszywająca się pod funkcjonariuszkę. Sprzed jej drzwi nieznajomy mężczyzna, według tego samego scenariusza, zabrał biżuterię o wartości 3 tysięcy złotych oraz 12 tysięcy złotych gotówki.

Policja apeluje aby wszelkie wyłudzenia natychmiast zgłaszać odpowiednim służbom dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

 

fot. pixabay

Czytaj też:

Uwaga kierowcy! Zamykają ulicę Starowiejską

 

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama