Koalicja Europejska zabiega o głosy sądeczan

Wczoraj na sądeckim rynku zostało podpisane przedwyborcze porozumienie Koalicji Europejskiej. O głosy walczyć będą razem PO i PSL, SLD, Nowoczesna i „Zieloni”. Z tej okazji do Nowego Sącza przyjechali kandydaci do PE – m.in: Róża Thun i Adam Cyrański. W samym sercu miasta rozbrzmiewał hymn Unii Europejskiej. Były też transparenty, flagi oraz ulotki rozdawane przechodniom. 

wsb3

Program Kolacji Europejskiej składa się z dziesięciu punktów: Polska wśród liderów Unii Europejskiej, Unia na rzecz wyrównania poziomu życia Europejczyków, fundusze europejskie dla obywateli i samorządów, Unia czystego powietrza i taniej energii, Unia zdrowego i dłuższego życia, Unia lepszej żywności i równych szans dla rolnictwa, Unia Europejska wartości, wspólnego bezpieczeństwa, Unia Europejska dla młodych oraz Unia spójna transportowa i komunikacyjna.

-My jesteśmy bardzo różni, ale cementują nas najważniejsze sprawy: szacunek dla demokracji, dla rządów prawa i wola tego, aby wspólnie budować silną Unię w której ważna jest Polska. Chcemy budować wspólnotę  również tutaj – w Nowym Sączu, gdzie otwarty został kolejny most będący symbolem wykorzystania tego, że jesteśmy w Unii Europejskiej. To udało się dzięki dobrze wykorzystanym funduszom unijnym  – mówiła Róża Thun.

– W tym, że jesteśmy zbiorem różnych ugrupowań drzemie nasza siła. – dodał Adam Cyrański.

Tysiące ton stali i betonu. 88 milionów złotych. Czekaliśmy na to od 2010 roku! [ZDJĘCIA]

 

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]