Kluczowy piłkarz Sandecji z nowym kontraktem!

Mowa o Filipie Piszczku, 22-letnim napastniku sądeczan, który w bieżącej kampanii Lotto Ekstraklasy zdobył już 5 bramek. Dla tego młodego zawodnika to najlepszy sezon w dotychczasowej karierze.

Jak poinformował klub z Kilińskiego na swojej oficjalnej stronie internetowej Piszczek złożył podpis pod nowym kontraktem, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2020 roku.

TLENOTERAPIA

Piszczek, wychowanek Lubania Tylmanowa nabierał doświadczenia w Popradzie Muszyna, skąd był wypożyczony właśnie z Sandecji. Dobre występy w trzeciej lidze spowodowały, że od rundy wiosennej sezonu 2014/2015 miał już okazję przywdziewać koszulkę w biało-czarne barwy. Jesień spędził w Muszynie, gdzie w 14 meczach ligowych zdobył 2 gole.

- Obecne rozgrywki są bez wątpienia najlepsze w jego karierze. Biało-czarną koszulkę przywdziewał w 29 spotkaniach (26 razy w lidze i 3 razy w Pucharze Polski). Łącznie zdobył w nich 6 goli. Warto dodać, że piłkarz urodzony w Nowym Targu jest najskuteczniejszym zawodnikiem naszego Klubu w roku 2018 – można przeczytać w komunikacie na Sandecja.pl.

Zakładając czarny, ale bardzo prawdopodobny scenariusz o spadku Sandecji do pierwszej ligi, Filip Piszczek może zostać sprzedany do któregoś z mocniejszych zespołów. Nieoficjalnie wiadomo, że interesuje się nim kilka klubów naszej rodzimej elity. W grę może wchodzić kwota kilku milionów złotych. 

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. J.Para/Sandecja.pl

Okna i drzwi

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.