Miejcie się na baczności! Po ponad 99 milionach lat gigant pojawi się w Małopolsce

Już od soboty w Parku Rozrywki Zatorland podziwiać będzie można największego na świecie dinozaura. Liczący 35 metrów długości i 9 metrów wysokości stwór budowany był przez kilka tygodni przez kilkanaście osób.

wsb3

Argentynozaur, który powstał w Zatorlandzie to spora atrakcja dla miłośników prehistorii. Dinozaur żył w okresie środkowej kredy na obszarze dzisiejszej Argentyny i stąd też pochodzi jego nazwa. Szacuje się, że zwierzę ważyło około 80-100 ton przy wysokości 13 metrów i długości 44 metrów. Argentynozaur był roślinożerny, a długa szyja umożliwiała mu zdobywanie pokarmu. Gdyby żył dzisiaj, głową sięgałby do piątego piętra.

Replika stwora wybudowana w Parku Rozrywki Zatorland (około 130 kilometrów od Nowego Sącza) jest tylko nieco mniejsza od prawdziwego dinozaura i równie imponująca.

– Obiektem tym zostanie ustanowiony światowy rekord wielkości tego typu konstrukcji. Co więcej dinozaur będzie eksponatem ruchomym! – informują przedstawiciele Parku Rozrywki.

Premiera największego na świecie ruchomego dinozaura odbędzie się już w najbliższą sobotę, 21 kwietnia. To właśnie wtedy park otwiera swe bramy po sezonie zimowym.

Zatorland już od dłuższego czasu przygotowuje się na początek nowego sezonu. – Od kilku tygodni trwają intensywne prace nad uatrakcyjnieniem kompleksu parków edukacyjno-rozrywkowych.

 

 materiał partnerski

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]