Nowy Sącz: kilknaście razy dźgnął nożem swoich kolegów. Lekarze ratowali życia mężczyzn

39-latek z powiatu nowosądeckiego, podczas bójki wyciągnął nóż i zadał kilkanaście ciosów swojemu 23-letniemu koledze, a później ranił 36-latka, który stanął w obronie ofiary. Sprawca został aresztowany na trzy miesiące. Odpowie za usiłowanie zabójstwa dwóch współlokatorów.

wsb3

Do zdarzenia doszło w nocy z 11 na 12 kwietnia w Biskupicach. Sądeczanie pracowali tam w delegacji. Do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie, iż w jednym z wynajmowanych mieszkań doszło do bójki, w wyniku której dwóch mężczyzn odniosło obrażenia ciała wskutek kilkukrotnego dźgnięcia nożem.

– Na miejsce została wezwana Policja z Komisariatu Policji w Gdowie. Mundurowi przy wsparciu kolegów z Wieliczki błyskawicznie ustalili przebieg zdarzenia, z którego wynikało, iż w wynajmowanym przez pracowników budowy mieszkaniu doszło do sprzeczki pomiędzy nietrzeźwymi lokatorami. Jeden z nich 39-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego wyciągnął nóż i zadał kilkanaście ciosów swojemu  23-letniemu koledze również mieszkańcowi powiatu nowosądeckiego – informuje asp. Magdalena Chwastek z KPP w Wieliczce.

36-latek, gdy widział co się dzieje, próbował bronić swojego kolegi, jednak w efekcie sam został zaatakowany przez agresora. Obaj poszkodowani zostali natychmiast przewiezieni na oddziały ratunkowe krakowskich szpitali, gdzie lekarze walczyli o ich życia, przeprowadzając skomplikowane operacje.
– Agresorowi zostały przedstawione zarzuty usiłowania dokonania dwóch zabójstw tj. z art. 148 Kodeksu Karnego.  Zastosowano wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż lat 8 do dożywotniego pozbawienia wolności włącznie – dodaje rzeczniczka wielickiej Policji.

 

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]