KLIMT I SCHIELE. MAMY DLA WAS BILETY!

Gdy zamiera ryk armat I Wojny Światowej, w Wiedniu, w sercu Europy Środkowej, kończy się złoty wiek. Imperium austro-węgierskie zaczyna się rozpadać. W nocy z 30 na 31 października 1918 roku, w swoim domu, umiera Egon Schiele. To jeden z 20 milionów zgonów spowodowanych przez zabójczą grypę „hiszpankę”. Umiera patrząc na niewidzialne zło twarzą w twarz, w jedyny możliwy sposób: malując swój autoportret. Ma zaledwie 28 lat, trzy dni wcześniej zmarła jego żona w ciąży. A dopiero co odbyła się jego pierwsza wystawa – celebracja nowej idei malarskiej, która przedstawia niepokój i pragnienia ludzkości – 19 obrazów olejnych i 29 rysunków, wcześniej uważanych za pornograficzne. Kilka miesięcy wcześniej zmarł jego nauczyciel i przyjaciel, malarz – symbolista Gustav Klimt. Od przełomu wieków zasadniczo zmienił on pojęcie sztuki i stworzył nowy prąd artystyczny: secesję. Film dokumentalny „Klimt i Schiele. Eros i Psyche”, opowiada o tym niezwykłym momencie dla sztuki, literatury i muzyki, w którym wśród art krążą nowe idee, Freud odkrywa popędy psychiki, a kobiety zaczynają walkę o uzyskanie niezależności.

Oto szansa dla CIEBIE na darmową wejściówkę do Kina Sokół na film

KLIMT I SCHIELE. EROS I PSYCHE

 

Już wkrótce kolejny film z cyklu WYSTAWA NA EKRANIE, dokument Michele Mally pt. „Klimt i Schiele. Eros i Psyche”. 

Aby zapewnić sobie szansę na zdobycie darmowego zaproszenia znajdź post z informacją o filmie na naszym profilu na FB i odpowiedz na pytanie konkursowe: Klimt czy Schiele? Uzasadnij swój wybór w komentarzu.

Będziemy wdzięczni także za udostępnienie postu z informacją o filmie.

Zgłoszenia przyjmujemy do poniedziałku (1 kwietnia) do godz 10.00.

Później wybierzemy zwycięzców zabawy.

Bilety można odebrać w Biurze Ogłoszeń Dobrego Tygodnika Sądeckiego w godz 8-15.

Zaproszenie można zrealizować w terminie:

  • 04 CZWARTEK 18:30

Zapraszamy do zabawy!

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.