Pierwszy sondaż IBRiS dobry dla PiS i sądeckiego posła Arkadiusza Mularczyka

Tak jak już pisaliśmy, PiS i ,,Wiosna" Roberta Biedronia przedstawiły swoich kandydatów, którzy w majowych wyborach w okręgu małopolsko-świętokrzyskim będą ubiegać się o mandaty eurodeputowanych. Pojawił się również pierwszy sondaż przeprowadzony przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych dla Radia Zet, z którego wynika, iż sądecki poseł Arkadiusz Mularczyk ma spore szanse na sukces. 

Jeżeli wybory do Parlamentu Europejskiego odbyłyby się teraz, to w naszym okręgu kandydaci Prawa i Sprawiedliwości zgarnęliby aż cztery z siedmiu mandatów. Ze szczegółowej analizy IBRiS wynika, że uzyskaliby je: Beata Szydło, Patryk Jaki, Ryszard Legutko oraz Dominik Tarczyński lub Arkadiusz Mularczyk.

Na ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego głos chce oddać 47,1% mieszkańców województwa małopolskiego i świętokrzyskiego. Na Koalicję Europejską 30,1%, a na  ,,Wiosnę" Roberta Biedronia 7,7%. ,,Młodziutka" partia może liczyć na jeden mandat w tym okręgu (nr 10).

Sondaż został przeprowadzony 27 marca br. O to, na kogo zagłosują w wyborach do Parlamentu Europejskiego zapytano 1100 dorosłych osób z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego.

Fot. arch. dts24.pl/
Źródło: Radio Zet

PUMA

2 comments

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.