Klaudia Zwolińska piąta na Igrzyskach Olimpijskich! Znakomity występ!

Fot. archiwum Facebook (Klaudia Zwolińska).

Bardzo dobrze zaprezentowała się Klaudia Zwolińska w rywalizacji K1 w kajakarstwie górskim podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. 22-letniej zawodniczce Startu Nowy Sącz niewiele brakowało do upragnionego medalu.

O awansie kajakarki pisaliśmy tutaj.

Klaudia Zwolińska w półfinale Polka zajęła dziesiątą lokatę, ostatnią dającą awans. W finałowej rywalizacji startowała jako pierwsza. Już na pierwszych bramkach „złapała” dwa punkty karne. Potem jednak było już bardzo dobrze i do mety dotarła bez błędu z obiecującym czasem 106,98. Niestety już po zakończonym występie sędziowie na powtórkach analizując przejazd dopatrzyli się kolejnego błędu i do wyniku Polki doliczono kolejne dwa punkty karne.

Klaudia Zwolińska czekała na występy rywalek. Ostatecznie została skalsyfikowana na 5 miejscu, co jest jej jak na razie największym sukcesem i najlepszym dotychczas wynikiem polskich sportowców w Tokio.

Medaliści : 1. Ricarda Funk (Niemcy – 105,80), Maialen Chourraut (Hiszpania), 3. Jessica Fox (Australia).

 

Klaudia Zwolińska urodziła się w 1998 roku w Nowym Sączu. Do tej pory jej największe osiągnięcia: polska kajakarka górska. mistrzostwo Europy  juniorek (2015 rok), mistrzostwo świata juniorek (2016 rok), młodzieżowe mistrzostwo Europy juniorek (2018 roku) w konkurencji K-1. Brązowy medal mistrzostw Europy seniorek w konkurencji K-1 drużynowo. W tym roku jako pierwsza Polka w historii zwyciężyła w zawodach Pucharu Świata (Praga – Czechy).

 

Fot. archiwum Facebook (Klaudia Zwolińska).

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.