Sądeczanka Klaudia Zwolińska olimpijką – Tokio 2021

Bardzo miła informacja napłynęła z Włoch. Podczas trwających w Ivrea, Mistrzostw Europy w slalomie kajakowym, sądeczanka z KS Start Nowy Sącz Klaudia Zwolińska wywalczyła kwalifikację olimpijską do Tokio 2021. W finale nasza zawodniczka zajęła wysokie czwarte miejsce. Warto dodać, że kilkadziesiąt minut później kwalifikację dla siebie i kraju wywalczył Krzysztof Majerczak Pieniny Szczawnica.

Półfinały były bardzo emocjonujące. Wszystkie zawodniczki startowały by awansować do finałów. Klaudia Zwolińska wystartowała bardzo dynamicznie. Na pierwszym pomiarze czasu prowadziła. Niestety później dwa razy trąciła tyczkę bramki za co otrzymała 4 punkty karne, co zamieniane jest na sekundy. Na szczęście sądeczanka pokonała bardzo szybko trasę (miała trzeci czas półfinałów) i sekundy karne dały jej awans do finałów, a tym samym kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2021. Druga z naszych zawodniczek, doświadczona Natalia Pacierpnik była 21.
K-1 kobiet, półfinały: 1. Maialen Chourraut Hiszpania 96,43 (0), 2. Naemi Braendle Szwajcaria 96,64 (0), 3. Kimberley Woods Wielka Brytania 97,50 (4), 4. Eva Tercelj Słowenia 97,96 (2), 5. Ricarda Funk Niemcy 98,30 (4), 6. Elena Apel Niemcy 98,39 (2), 7. Corinna Kunhle Austria 98,42 (2), 8. Camille Prigent Francja 98,91 (0), 9. Lena Teunissen Holandia 99,36 (4), 10. Klaudia Zwolińska 99,50 (4)…21. Natalia Pacierpnik 114,01 (6)