Sądeczanie ograli Wisłę

Po wielu tygodniach przerwy spowodowanej pandemią do gry wrócili młodzi koszykarze. Bardzo dobrze spisali się kadeci B STK Wikar Nowy Sącz, którzy pokonali zespół TS Wisła Kraków.

Liga kadetów B U-14
STK Wikar Nowy Sącz – TS Wisła Kraków 72:58 (11:23, 15:12, 17:14, 29:9)
Sędziowali: Sabina Kosakowska oraz Jakub Janik.

STK: Michał Zygmunt 21, Kacper Kogut 18, Hubert Kasperski 10, Sławomir Szczerkowski 8, Mateusz Berdysz 6, Antoni Tokarczyk 6, Jakub Fritz 3, Klaudiusz Mieczkowski, Dominik Kubiela, Aleksander Kunicki, Bartosz Florkowski, Kościsz Łukasz.

TS Wisła: Binkiewicz 24, Meers 12, Bącela 7, Sokół 5, MC Glynn 3, Starowicz 2, Zachara 2, Pęksa 2, Joniec 1.
Sądeczanie rozpoczęli mecz źle. Przegrywali większość akcji, a przy tym razili nieskutecznością, to spowodowało wysoko przegraną w pierwszej kwarcie 11:23. Zanosiło się na porażkę, ale druga kwarta była już lepsza, choć do przerwy drużyna STK przegrywała 26:35. Po zmianie stron mecz się wyrównał, a sądeczanie zaczęli odrabiać straty i przed ostatnią częścią meczu na tablicy widniał wynik 43:49 dla rywali. Jednak czwarta kwarta to popis skutecznej gry gospodarzy, którzy imponowali szybkimi akcjami i co ważne celnymi rzutami. Ostatecznie sądeczanie wygrali mecz 72:58.
– Byłem ciekawy jak po takiej przerwie w grze zespół się zaprezentuje – mówi trener STK Wikar Maksymilian Sławecki. – Początek był słaby, ale potem drużyna dzięki m.in. Tokarczykowi, który znakomicie rozgrywał, się rozkręciła, dając popis w czwartek kwarcie.