Kierowcom się spieszy. Przez trzy miesiące małopolska policja odebrała 1100 praw jazdy za przekroczenie prędkości

Kierowcom się spieszy. Przez trzy miesiące małopolska policja odebrała 1100 praw jazdy za przekroczenie prędkości

Od początku roku, już ponad 1100 małopolskich kierowców straciło prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. To o połowę więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

W ciągu trzech miesięcy tego roku na małopolskich drogach doszło do 332 wypadków, w których zginęło 25 osób, a 398 zostało rannych. Do większości tych zdarzeń – jak wynika z danych policji –  przyczynili się kierujący poprzez zbyt szybką jazdę.

Jak informuje  rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji  mł. insp. Sebastian Gleń – od kilku lat funkcjonariusze drogówki obserwują tendencję wzrostową zatrzymanych praw jazdy za przekroczenie limitu prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. „W 2018 roku małopolscy policjanci zatrzymali 1111 praw jazdy z tego powodu. W 2019 roku ta liczba wzrosła ponad dwukrotnie   i wynosiła 2359. W ubiegłym roku, ponad 4000 kierowców musiało pożegnać się z jazdą samochodem na trzy miesiące” – czytamy w policyjnym komunikacie.

Przekraczając limit dopuszczalnej  prędkości  o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym kierujący straci prawo jazdy na trzy miesiące.
Jeżeli w tym okresie kierowca będzie jeździł mimo zakazu – okres zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy, natomiast jeżeli po raz kolejny zostanie przyłapany na lekceważeniu nałożonej kary – zostaną mu cofnięte uprawienia do kierowania pojazdami (prowadzenie pojazdu mechanicznego nie stosując się do wydanej decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień, jest przestępstwem z art. 180 a kk, za które m.in. grozi kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat).

fot.pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.