Pilne! próbują oszukać metodą „na wypadek” na Sądeczyźnie. Seniorzy miejcie się na baczności

Pilne! próbują oszukać metodą „na wypadek” na Sądeczyźnie. Seniorzy miejcie się na baczności

Apel do seniorów o ostrożność! Dzisiaj sądecka Policja otrzymała już kilka zgłoszeń dotyczących usiłowania oszustwa na krewnego, który spowodował wypadek i potrzebuje pilnie pieniędzy, aby uniknąć kary.

Około południa na terenie Sądecczyzny doszło do czterech prób wyłudzenia pieniędzy metodą na krewnego, który spowodował wypadek i pilnie potrzebuje pieniędzy. Oszuści dzwonili podając się za syna lub córkę seniorów. We wszystkich zgłoszonych przypadkach wykorzystywali tę samą legendę czyli, że krewny spowodował wypadek drogowy i trzeba zapłacić określoną kwotę, aby rzekomy syn/córka uniknęli konsekwencji prawnych, w tym aresztowania.

Pieniądze miały być przekazane „prokuratorowi”, a odebrać miał je mężczyzna podający się za policjanta. We wszystkich przypadkach oszustom nie udało się osiągnąć zamierzonego celu, ponieważ czujni seniorzy szybko zorientowali się, że mają do czynienia z oszustwem i powiadomili Policję.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.