Kiermasz Rękodzieła Artystycznego przyciągnął tłumy sądeczan

Jarmark, Miasteczko Galicyjskie (25)

W niedzielę (8 sierpnia) Miasteczko Galicyjskie tętniło życiem. Sądeczanie tłumnie udali się na kiermasz Rękodzieła Artystycznego. Było w czym wybierać. Lokalni twórcy jak zwykle nie zawiedli.

Od wystawców można było kupić m.in.: ręcznie robioną biżuterię z kamieni, minerałów, czy materiałów wtórnych, ale także obrusy, koronki, drewniane zabawki oraz makramy o fantazyjnych wzorach. Na stoiskach pojawiły się również obrazy wykonane wieloma technikami np. wypalane w drewnie.

Na kiermaszu gościli producenci wyrobów pszczelarskich i oleju tłoczonego na zimno, którego proces produkcji można było zobaczyć na żywo. Miłośnicy przyjaznych dla skóry kosmetyków, czy naturalnych przypraw także mogli znaleźć coś dla siebie. Najmłodsi uczestnicy wydarzenia żywo interesowali się zrobionymi na szydełku, czy wykonanymi z filcu maskotkami. Lokalni artyści na swoich straganach mieli dziesiątki przedmiotów ręcznie malowanych, czy zdobionych techniką decoupage’u. Było w czym wybierać. Kiermasz trwał od godziny 10.00 do 19.00.

Fot. Piotr Droździk 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.