Chełmiec. Jest rolkowisko, ale o spontanicznej jeździe na rolkach można zapomnieć

Kryte lodowisko w Chełmcu zostało otwarte w 2012 roku. Od tamtej pory w zimie gości łyżwiarzy, a w sezonie letnim zmienia się w rolkowisko. Jednak w te wakacje na okolicznych mieszkańców czekają tylko zamknięte drzwi. Co jest tego powodem?

O problemie poinformował nas pan Marek, mieszkaniec Nowego Sącza, który chętnie korzystał z obiektu w Chełmcu, zabierając tam swoje wnuki.

– Zimą jeździmy na łyżwach, a w sezonie letnim korzystamy z rolkowiska. Jest to jedyne takie miejsce w pobliżu – wyjaśnia sądeczanin.

Pan Marek opowiada, że często chodził z wnukami na rolkowisko. Jeździli na rolkach, mieli ze sobą kije do hokeja, rozkładali pachołki, grali. W ostatnim czasie jednak kilka razy próbowali skorzystać z obiektu i za każdym razem okazywało się ono nieczynne, zarówno w trakcie upalnych dni, jak i podczas deszczowej pogody.

Sądeczanin próbował się dowiedzieć, dlaczego obiekt jest zamknięty. Na drzwiach wisiała bowiem tylko karteczka z napisem ,,Zamknięte”. – Za każdym razem ta sama karteczka, żadnej innej informacji – mówi pan Marek. Jak podkreśla, nie wiadomo ani jaka jest przyczyna zamknięcia, ani jak długo to potrwa.

Skontaktowaliśmy się z przedstawicielami Urzędu Gminy w Chełmcu i zapytaliśmy o przyczynę zamknięcia. Okazuje się, że obiekt jest nieczynny już od 1 lipca.

– Rolkowisko zostało zamknięte ze względu na panujące temperatury wewnątrz obiektu. Obiekt nie jest klimatyzowany, dlatego korzystanie z niego przy temperaturach ponad 30 stopni na zewnątrz byłoby niezbyt komfortowe. Stąd Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Chełmcu zdecydował o jego zamknięciu i skierowaniu pracowników do innych zajęć. Przy tych temperaturach obłożenie rolkowiska było znikome – wyjaśnia Grzegorz Wesołowski z Wydziału Sportu i Rekreacji UG Chełmiec.

W ostatnim tygodniu dni były nieco chłodniejsze. Jednak pomimo tego, obiekt nie został otwarty.

– Analizujemy na bieżąco prognozy pogody. Obniżenie temperatury jest chwilowe, dlatego strategia zarządzania obiektem nie pozwala na żonglowanie otwieraniem i zamykaniem obiektu. To negatywnie wpływałoby na jakość oferowanych usług – zaznacza Grzegorz Wesołowski.

Kiedy w takim razie rolkowisko zostanie otwarte? Jak się dowiedzieliśmy, jest to uzależnione od zainteresowania osób chętnych do korzystania z obiektu. Obecnie istnieje też pewna ,,furtka”, by pojeździć na rolkach w Chełmcu. Obiekt może być udostępniony grupom, jeśli wcześniej ustalą to z zarządcą rolkowiska.

fot. ilustr. pixabay

Czytaj też: Sześć firm chce budować obwodnicę Chełmca. Wykonawca będzie miał rok na realizację inwestycji

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.