Kiermasz, koncerty, spektakle – czyli odpust na św. Piotra i Pawła w skansenie

Kiermasz, koncerty, spektakle – czyli odpust na św. Piotra i Pawła w skansenie

W niedzielę, 30 czerwca, w sądeckim skansenie odbędzie się tradycyjny odpust na św. Piotra i Pawła. W programie kiermasz odpustowy rzemiosła i sztuki ludowej, koncerty i spektakle dla dzieci.

PROGRAM

10.00 – 18.00
Kiermasz odpustowy rzemiosła i sztuki ludowej, zwiedzanie ekspozycji

10.30
Uroczysta msza święta odpustowa w kościele z Łososiny Dolnej pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła wraz z procesją. Oprawę muzyczną mszy zapewni chór „Passionato” z parafii NMP Królowej Polski ze Świniarska pod dyrekcją Małgorzaty Liber

11.30 (po mszy św.)
Koncert pieśni do świętych Dziady. Odpusty. Kalwaryje w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej i Tradycyjnej „Vox Angeli” z Rzeszowa

13.00 – 17.00
Wspólnie kręcimy korbą – prezentacja i warsztaty gry na instrumentach historycznych z pracowni lutników Leszka Pelca i Lucjana Kościółka (plac koło kościoła z Łososiny Dolnej)

14.00
Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata – spektakl dla dzieci na podstawie baśni Zofii Kossak w wykonaniu Teatru Gry i Ludzie (łąka obok zagrody z Gostwicy nr 2)

15.00
Koncert łemkowskich pieśni nabożnych w wykonaniu Julii Doszny  i Antoniego Pilcha (cerkiew z Czarnego)

16.00 – 18.00
Hulaj dusza! – nauka tańca tradycyjnego, zabawy odpustowe i wspólna potańcówka z Zespołem Regionalnym „Wilkowicanie” z Wilkowiska (zagroda z Obidzy nr 52)

Ponadto:

Obrzędowość doroczna – tradycje i odniesienia – wystawa fotograficzna sądeckiej obrzędowości dorocznej (szopa kieratowa z Krużlowej nr 13)

Odziej się paradnie! – przymierzalnia rekonstrukcji strojów regionalnych ze zbiorów muzeum (stodoła z Biegonic nr 3)

Kuchnia regionalna (łąka obok stodoły z Zarzecza nr 58)

Pokazy i warsztaty rzemieślnicze: wyrób krywulek (chałupa z Łosia nr 39), malarstwo na szkle (zagroda kolonistów z Gołkowic nr 70), wyplatanie girland z bibułkowych kwiatów (chałupa z Gostwicy nr 2), pisanie ikon (chałupa z Wierchomli nr 32), wyrób koronki klockowej (dwór szlachecki z Rdzawy)

Atrakcje dla najmłodszych: wyrób różańców z ciasta (młyn z Kamienicy), pieczenie i ozdabianie pierniczków odpustowych (Kafechatka) pokazy wyrobu zabawek z gliny (spichlerz z Męciny nr 16) i zabawek z drewna (chałupa z Mszalnicy nr 20)

Źródło: Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.