Estakada ulicy Tarnowskiej będzie remontowana! Rozstrzygnięto przetarg

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu wyłonił wykonawcę remontu estakady przy ulicy Tarnowskiej. Prace będą prowadzone na 105-metrowym odcinku ulicy, w kierunku Góry Zabełeckiej. Remont opiewa na kwotę ponad 3, 5 mln zł. Prace potrwają do 30 listopada tego roku. 

dts

- Otworzyliśmy oferty zgłoszone do przetargu. Wpłynęła jedna, na kwotę około 3, 8 miliona złotych. Brakującą kwotę, około 350 tysięcy złotych, chcemy dołożyć w drodze autopoprawki do budżetu miasta. Z robotami drogowymi zamierzamy wystartować jak najszybciej, w sprzyjających warunkach pogodowych - wyjaśnia dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu Adam Konicki.

Za kwotę 3 852 100, 48 zł remont wykona przedsiębiorstwo Budownictwo Komunikacyjne -  inż. Walenty Kuśnierz.

Inwestycja będzie realizowana z dofinansowaniem w kwocie ponad 1, 5 mln zł  pozyskanym z rezerwy ogólnej Ministerstwa Finansów.

- Prace będą prowadzone etapami. Zamknięty będzie najpierw jeden pas ruchu, potem dwa, na końcu całość - dodaje Adam Konicki.

Wyremontowana estakada ma zostać oddana do użytku do 30 listopada tego roku.

źródło: biuro prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.