Kiedyś stanę na scenie w Opolu

Ma 19 lat i wielką pasję. Zaczynał od gry na pianinie. Teraz śpiewa i komponuje. Właśnie ukazał się jego nowy solowy singiel „Liczy się każdy dzień”, zapowiadający płytę „Nadzieja”.

Renault2

Janek Stosur właściwie nigdy nie miał w wątpliwości, że chce w życiu zająć się muzyką. Zaczynał jako dziecko, grając na pianinie i keyboardzie z wbudowanym mikrofonem. Potem były prywatne lekcje wokalne i mnóstwo konkursów, w których brał udział.

- Podczas jednego z nich dostałem propozycję współpracy z dystrybutorem muzyki Independent Digital. Teraz moje utwory można posłuchać w EMPiK-ach, czy serwisach cyfrowych – opowiada.

Po drodze był jeszcze finał programu „Zostań gwiazdą” na antenie telewizji TELE5 i występ podczas gali Miss Supernational 2016, emitowany przez telewizję Polsat. Latem ubiegłego roku odbyła się premiera jego pierwszego teledysku „Ile jesteś wart”. Obejrzało go ponad 100 tys. osób.

- Dla mnie to bardzo duży sukces. Ludziom się podobało i dało mi powera do dalszego muzykowania – przyznaje.

Teraz w sieci pojawił się singiel promujący nową płytę. Tym razem zamiast opatrzonej fortepianowymi aranżacjami ballady postawił na elektroniczne brzmienie, ale w emocjonalnym klimacie.

- Słowa do piosenki „Liczy się każdy dzień”napisał Michał Kozłowski, zawodowy tekściarz. Muzyka jest moja, własna. Zwykle tak to wygląda, że kilka razy czytam tekst i od razu mam w głowie pomysły. Nucę, wiem, jak chcę utwór zaaranżować, gdzie np. wprowadzić wokale chórkowe. To przychodzi samo. Ale też zdecydowanie ułatwia pracę, bo idąc do studia na nagranie, wiem, czego chcę, nie muszę się tego uczyć – mówi.

Piosenka ma swoje przesłanie, ma podkreślać, że we wzajemnych relacjach każdy dzień jest ważny.

- Cała płyta będzie o podobnej tematyce. Ma mobilizować, pokazywać, że jeśli nie będziemy walczyć, to nie zrealizujemy marzeń. Dotyka też istotnych kwestii w życiu człowieka: miłości, sensu istnienia – relacjonuje młody muzyk.

Obecnie trwają intensywne prace nad kolejnymi utworami, a płyta ukaże się pod koniec roku.

Najbliższe miesiące zapowiadają się więc intensywnie. Janek Stosur właśnie kończy drugą klasę w VI Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Sączu. A tuż po zakończeniu roku szkolnego, w sobotę będzie koncertować w Tęgoborzy, następnego dnia w Ubiadzie. Tak będą wyglądać jego wakacje.

- Co jest moim celem? Oczywiście chciałbym koncertować, zwłaszcza interesują mnie występy telewizyjne i plenerowe. Kiedyś chciałbym stanąć na scenie Festiwalu Piosenki w Opolu – zdradza.

Czytaj "Dobry Tygodnik Sądecki" - kliknij i pobierz bezpłatnie:

 

Fot. Z arch. Jana Stosura

 

 

 

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.