Kickboxing. Nasz Łukasz „Boom Boom” Pławecki stoczy trzy walki mistrzowskie w tym roku!

Kickboxing. Nasz Łukasz „Boom Boom” Pławecki stoczy trzy walki mistrzowskie w tym roku!

Łukasz Pławecki, zawodowy Mistrz Świata K-1, założyciel oraz zawodnik Halnego Nowy Sącz, wyjdzie do zawodowego ringu już w sobotę 22 września w Zielonej Górze na gali MFC Makowski Fighting Championship.

W jej trakcie „Boom Boom” zawalczy aż o trzy pasy mistrzowskie! To sytuacja bez precedensu w skali Polski, która jedynie potwierdza fakt, iż Pławecki jest jednym z najlepszych zawodników kickboxingu w Polsce.

Warto wiedzieć, że 31-letni nowosądeczanin ma na koncie starty w największych światowych federacjach kickboxingu, między innymi Glory, Kunlun czy King of Kings. Jest aktualnym zawodowym Mistrzem Świata federacji WKN, IPCC oraz posiadaczem pasów mistrzowskich FEN i MFC. Właśnie tego ostatniego trofeum będzie bronił 22 września w Zielonej Górze, a dodatkowo na szali zostaną położone tytuły bardzo prestiżowych federacji WKA i ISKA. Pas mistrzowski MFC Pławecki zdobył w grudniu 2017 roku nokatując Denisa Teleshmana z Mołdawii (zobacz walkę), który rok wcześniej pokonał innego nowosądeckiego zawodnika Rafała Dudka.

Przeciwnikiem naszego reprezentanta będzie podobnie doświadczony na zawodowych ringach światowych federacji Anghel Cardos. Rumun walczył między innymi dla Glory, SUPERKOMBAT czy W5. Walka w Zielonej Górze odbędzie się w kategorii wagowej do 77 kg.

Czytaj również: Szukają pracownika do Akademii Sandecja. Zgłoś się

W tym roku Pławecki stoczy jeszcze co najmniej trzy pojedynki i wszystkie będą miały status walk mistrzowskich, czyli odbędą się na dystansie pięciu rund. 27 października Pławeckiego, a także wielu innych nowosądeckich zawodników, będzie można obejrzeć na gali HFO 5 w Nowym Sączu. W mieście nad Dunajcem pokażą się m.in. Norbert Job, Bartosz Zając czy najmłodszy fighter Halnego Nowy Sącz Miłosz Dąbrowa.

Galę MFC 14 z udziałem Mistrza Świata z Nowego Sącza będzie można obejrzeć na żywo na kanale Fightbox, który dostępny jest w sieciach kablowych i na platformie ipla.pl.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. Archiwum

Share on twitter
Share on facebook